Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Yüksek Lisans Dereceleri içinde Eğitim Teknolojisi içinde Amerika Birleşik Devletleri 2024

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim Teknolojisi içinde Amerika Birleşik Devletleri 2024

genel bakış

Eğitim sürekli gelişmektedir ve öğretim teknolojisi bu dönüşümün ön saflarında yer almaktadır. Bu heyecan verici disiplinlerarası alan, her yaştan öğrenci için ilgi çekici öğrenme deneyimleri geliştirmek amacıyla eğitim teorisini, öğretim tasarımını ve teknolojiyi birleştirir.

Öğretim teknolojisi derecesi sırasında eğitim psikolojisi, öğretim tasarımı, medya üretimi ve programlama gibi konuları kapsayan bir müfredata dalacaksınız. Ayrıca yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) gibi en son teknolojiler konusunda da deneyim kazanacaksınız. Ayrıca, her türlü eğitim ortamında başarılı olmanıza yardımcı olacak proje yönetimi, veri analizi ve iletişim stratejileri konularında temel becerileri geliştireceksiniz.

Bir öğretim teknolojisi diplomasına sahip olmak, eğitim sektöründe lider olmanızı sağlayabilir. Uzmanlığınızdan yararlanarak modern öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ve etkili öğrenme deneyimleri yaratacaksınız. Çok çeşitli kariyer fırsatları sizi bekliyor. Öğretim tasarımcısı, e-öğrenme geliştiricisi, müfredat uzmanı veya eğitim teknolojisi uzmanı gibi roller dahil.

Dolayısıyla, eğitimde fark yaratma ve en son becerilerle çağın ilerisinde kalma konusunda tutkuluysanız, Öğretim Teknolojisi derecesi sizin için mükemmel bir yol olabilir.

ABD, uluslararası öğrenciler için dünyanın en popüler destinasyonu olmaya devam ediyor. ABD'deki üniversiteler dünya sıralamalarına hükmediyor ve ülke ayrıca çok çeşitli heyecan verici eğitim yerleri sunuyor. Devlet üniversite sistemleri kısmen eyalet hükümetleri tarafından sübvanse edilir ve yüz binlerce öğrencinin bulunduğu eyalete yayılmış birçok kampüse sahip olabilir.

Öğrenciler lisans derecesi aldıktan sonra yüksek lisans programına katılarak derece alabilirler. Yüksek lisans derecesi almak için genelde 12 ile 18 ders gördükten sonra kapsamlı bir sınava girmeniz yada tez hazırlamanız gerekmektedir.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Teknolojisi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (0)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı