Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 61 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Eğitim Psikolojisi 2023

61 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim Psikolojisi 2023

genel bakış

Yüksek lisans programına devam ederken, öğrenciler yoğun derslere ve titiz araştırma projelerine hazırlanmalıdır. Bu programların verdiği dereceler genelde lisans ve doktora kimlik bilgilerinin altında kabul edilir.

Eğitim psikolojisi, insanların öğrenirken nasıl davrandıklarını ve düşünmelerini incelemektir. Eğitim Psikolojisinde Usta Nedir? Profesyonel güvenilirlik kazanmak isteyen araştırmacılar, psikoloji lisans çalışmalarının bir devamı olarak sıklıkla bu programlara kayıt olurlar. Eğitim psikolojisinde birçok yüksek lisans programı arasında ortak bir amaç, öğrenme süreçlerinin kritik değerlendirmelerini yapmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmaktır. Bu, biyoloji, dil edinimi ve ailenin sosyolojisi gibi sınıflar yoluyla bilginin edinilmesini etkileyen çeşitli faktörlerin dikkatle incelenmesiyle sağlanır.

Psikolojiyi anlamanın pek çok faydası vardır, ancak başkaları için derin bir anlayış ve şefkat kişisel ve mesleki hayatta en çok yardımcı olanlardan biridir. Özellikle eğitimsel psikoloji, birinin öğrenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. Ek olarak, bir çok yüksek lisans programında edinilen hevesli akran grubu, genellikle, mezunlarının yaşamı boyunca bir destek kaynağıdır.

Eğitim derecelerine bağlı maliyetler bir kurumdan diğerine değişir. Doğrudan her okul tarafından yayınlanan bilgilere doğrudan başvurmak en iyisidir.

Çocuk bakım kuruluşları, eğitim psikologlarını, özellikle de sınırlı iletişim kapasitesi olan program katılımcılarına bakım hizmeti veren psikologları kullanmaktadır. Bu bakım verme pozisyonunun görevleri, ailelere geri bildirim sağlama, öğrenme oturumlarını yönetme ve etkinlik planları geliştirme içerebilir. Kamu ve özel okullar, eğitim koçları veya öğretmen olarak hizmet etmek üzere genellikle eğitim ve psikoloji mezunlarından da arar. Danışmanlar engelleri belirleyerek ve kişiselleştirilmiş çözümler geliştirerek öğrencilere yardımcı olabilirler. Psikoloji bilgisi olan öğretmenler bir sınıfı yönetmek, öğrenme stratejileri geliştirmek ve tabii ki psikolojiyi öğrenenlere öğretmek için iyi donanımlı olabilirler.

Eğitimsel psikoloji programları sıklıkla, gelişmekte olan bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Psikolojisi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (61)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı