Keystone logo

6 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Edebiyat Edebiyat Teorisi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Edebiyat
  • Edebiyat Teorisi
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Edebiyat Edebiyat Teorisi

Yüksek lisans, öğrencilerin eğitimlerini arttırması ve kariyerleri için yeni fırsatlar yaratması için inanılmaz bir yoldur. Bir lisans derecesi elde edildiğinde tamamlanabilecek yüksek lisans derecesi kazanmak yaklaşık bir veya iki yıl alır.

Edebiyat Teorisi Yüksek Lisesi Nedir? Literatürün anlam, felsefe ve yorumuna odaklanarak, öğrenciler romanlar, nesirler ve şiir ile ilgili çok çeşitli bilgi ve analiz becerileri öğrenirler. Bu alandaki bazı sınıflar, yüzyıllar boyu retorik kullanımı yanı sıra kültür ve edebiyat arasındaki ilişkiye odaklanmayı içerebilir. Bazı kurslar, öğrencilerin dili akıcı olmayan kişilere İngilizce öğretme fırsatı buluyor.

Edebiyat Teorisinde Yüksek Lisans derecesi alan öğrenciler, her türlü yazıyı nasıl analiz edebileceklerini öğrenebilirler. Ayrıca, hızlı bir şekilde nasıl okunacaklarını öğrenirler ve hem tarihi hem de modern zamanlarda, rafine kişilerarası becerilere katkıda bulunan keskin bir kültür bilgisini geliştirebilirler. Bu beceriler, bir iş ararken öğrencilerin daha güçlü aday olmalarına yardımcı olur.

Bu derecedeki derslerin fiyatları değişebilir, bu nedenle öğrenciler daha fazla bilgi edinmek için kendi üniversitelerine veya üniversitelerine başvurmalıdır. Maliyetler, dünya genelindeki farklı yerlerde artabilir veya azalabilir.

Edebiyat Teorisinde Yüksek Lisans'dan kaynaklanan birkaç kariyer vardır. Edebiyat ve düzyazı konusunda müthiş bir bilgiye sahip olan pek çok mezun İngilizce profesör veya dil öğretmeni olur ve öğrenciler çeviri veya düzenleme ile de çalışabilirler. Edebiyat teorisi hem basılı hem de çevrimiçi yazılığa çok yakın bağlandığından pek çok öğrenci pazarlama uzmanı veya gazeteci olmayı tercih eder.

Literary Theory'de çevrimiçi bir Master sunan bir üniversite veya üniversite bulmak çok zor değil. Bu alanla ilgilenen dersleri bulunan birçok okul dünya çapında bulunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.