Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Ekonomi Çalışmaları
 • Ekonomi
 • Ekonomik Kalkınma
Çalışma alanları
 • Ekonomi Çalışmaları (45)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

45 Yüksek Lisans programlar içinde Ekonomik Kalkınma 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Ekonomik Kalkınma

  Bir Yüksek Lisans veya Yüksek Lisans, tamamlamak için yaklaşık iki yıllık tam zamanlı çalışma gerektiren bir eğitim programıdır. Bir yüksek lisans programına başlamadan önce, öğrenciler önce benzer bir alanda lisans derecesini tamamlamış olmalıdır. Bir yüksek lisans ile mezun olduktan sonra, öğrenciler daha iyi tazminat ve ilerleme fırsatı sunan çok yetenekli işler bulabilir.

  Ekonomik Kalkınmada Yüksek Lisans Nedir? Bu yüksek lisans programında, öğrenciler tüm dünyadaki toplulukların büyümesini ve genişlemesini etkileyen ekonomik kalkınma teorilerini ve politikalarını daha iyi anlamak için makro ve mikro ekonomi, niceliksel yöntemler, ticaret teorisi, siyasi ekonomi, küreselleşme, mikrofinans ve model geliştirme derslerini alıyor. . Öğrenciler, ekonomik gelişmeyle ilgili uzmanlıklarını göstermek için kurslarını ve nihai bir araştırma raporunu veya projeyi tamamlarlar.

  Yüksek lisansını kazanarak, öğrenciler eleştirel düşünme, iletişim kurma ve kişisel ve mesleki hayatlarına faydalı olabilecek yenilikçi problem çözme becerileri kazanırlar. Mezunlar, etkili değişim sağlamak için bilgilerini gerçek dünya problemlerine nasıl uygulayacaklarını da öğrenirler.

  Ekonomik kalkınma konusunda yüksek lisans derecesi elde etmenin maliyeti her öğrenci ve her okul için biraz değişebilir. Öğrencilerin özel okullarını ve programlarını tam olarak araştırmaları ve gerektiğinde burs başvurmaları önerilir.

  Ekonomik Kalkınma alanında Yüksek Lisans yaparak mezun olan kişiler, yerel ya da uluslararası hükümetler, özel kalkınma şirketleri, inşaat geliştiricileri ya da hatta kar amacı gütmeyen ve hayırsever kişiler için çalışan kent plancıları, kalkınma projesi koordinatörleri ve ekonomik proje geliştiricileri gibi görevler için genellikle yüksek talep görüyorlar. ajanslar.Birçok öğrenci, yüksek lisansını bitirdikten sonra eğitimlerine devam etmeyi ve doktora derecesini kazanmayı seçerek araştırma ve anlayışlarını daha da ileri götürmeyi seçmektedir.

  Bir Yüksek Lisans kazanın öğrencilerin yaşam hedeflerine ulaşmak için çalışan yol boyunca bir adım atılabilir. Eğitiminizi ilerletmek istersen aşağıda programını araştırın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuna başvurun.