Keystone logo

198 Yüksek Lisans programlar içinde Enerji Bilimi Enerji 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Enerji Bilimi
  • Enerji
Çalışma alanları
  • Enerji Bilimi (198)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Enerji Bilimi Enerji

Yüksek lisans programı çoğunlukla lisans eğitiminin bir devamıdır. Bu programlar aracılığıyla elde edilen dereceler, elde etmek için iki ila dört yıl arasında herhangi bir yere gitme eğilimindedir.

Enerji Araştırmaları Yüksek Lisans Programı Nedir? Bu, çoğunlukla, bir üniversitenin iş, kamu politikası, yer bilimi ve ekoloji bölümlerinden gelen kursları çizen disiplinlerarası bir programdır. Birçok enerji çalışmaları programının amacı, mezunları, enerji kaynaklarının kullanımı ile ilgili yürütme kararlarını vermek ve bilgilendirmek için gerekli olan bir anlayışla donatmaktır. Ortak dersler, iklim değişikliği, enerji finans piyasaları, enerji taşımacılığı ve çevre bilimi konuları ile ilgili çalışmaları içerir.

Bir master 'derecesi almanın faydalarından biri genellikle böyle bir belgenin bir iş arama sürecinde sağladığı güvenilirliğin artmasıdır. Bu lisansın işverenlere gösterdiği, bağlılık ve zihinsel odaklanma gibi nitelikler, bir lisansüstü eğitim hayatının her alanında da yararlı olabilir.

Derece seçeneklerine ilişkin araştırma sürecinin bir kısmı maliyet araştırmasını içermelidir. Her program farklıdır, bu yüzden başvurmadan önce ilgili kurum organıyla kontrol ettiğinizden emin olun.

Enerji Araştırmaları Yüksek Lisans programı, enerji politikaları geliştirmede kariyer yapmak isteyenler için genellikle gerekli bir adımdır. Bu disiplinde mesleki bir konuma örnek enerji politika analistidir. Bu kişiler doğrudan doğruya hükümetler ya da özel şirketler için çalışabilir ya da bağımsız bir danışma ya da analiz şirketinde görev alabilirler. Böyle bir pozisyonda, özet materyalleri yöneticilere ve danışma kurullarına etkin bir şekilde iletebilme yeteneğiyle birlikte, derinlemesine araştırma ve veri analizi gerekebilir. Bir enerji çalışmaları yüksek lisans programının mezunları, üst düzey pozisyonlar için alan uzmanları gerektiren nitelikte olabilir.

Enerji çalışmaları programları odağına göre değişir, bu nedenle ders yapısının detaylarına dikkat edin.Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.