Keystone logo

30 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Eski Çağ Tarihi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Eski Çağ Tarihi
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (30)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Eski Çağ Tarihi

Yüksek lisans, tamamen kendi alanlarına adanmış öğrenciler için gelişmiş bir eğitim programıdır. Çoğu program, öğrencilerin bitirme projelerini tamamlamalarını ve tamamlamalarını gerektiren iki yıllık ek zamanlı tam zamanlı çalışma alırlar.

Antik Tarihte Usta Nedir? Bu programlar, öğrencilerin geçmiş toplumlarla ilgili bilgilerini geliştirir. Tarihteki ileri düzey dersler genellikle klasik Yunan ve Roma uygarlıklarına odaklanır. Öğrenciler, eski dünyanın imparatorlukların modern dünyayı nasıl şekillendirdiklerini ve siyaset, din, bilim, sanat ve felsefeyi etkilediğini öğrenebilirler. Lisansüstü öğrencilerin tarihsel belgeleri inceleyerek ve arkeolojideki yeni bulguları analiz ederek kendi araştırma yapmaları istenebilir. Öğrenciler kanıtları eleştirel olarak değerlendirebilir ve eski hayat hakkındaki fikirlerini geliştirebilirler.

Mezunlar, modern dünyanın şekillendirilmesine ilişkin daha derin bir anlayış kazanırlar. Bu temel bilgi mevcut siyaset, hukuk ve uluslararası ilişkilerin analizini mümkün kılar.Öğrenciler belirsiz bilgileri bulmalarını ve eleştirmelerini sağlayacak araştırma becerilerini öğrenirler. Birçoğu yazma ve konuşma yeteneklerini de geliştirir.

Her program farklıdır ve maliyetler üniversiteye bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Öğrenciler, ayrıntılar için kayıt bölümlerine başvurmaları konusunda teşvik edilir. Online üniversiteler genellikle daha az pahalıdır, çünkü öğrenciler, geleneksel üniversitelerle ilişkili ulaşım veya ek yaşam masraflarını ödemek zorunda kalmazlar.

Antik tarihte ileri derecede mezun olan öğrenciler genellikle öğretmen olarak çalışabilirler. Eğitim sisteminin çok düzeyinde öğretmek için fırsatlar olabilir. Bir sınıftaki öğrencilerin önünde çalışmanın yanı sıra, bazı mezunlar müfredat geliştirmeye yardımcı olurlar. Yeni materyalleri analiz edebilir, düzenleyebilir ve yazabilir. Bu beceriler multimedya pazarlarına dönüşebilir ve bazı mezunlar yayınlar ve eğlence projeleri için yazarlar veya danışman olarak çalışırlar.Mezunlar müzelerde küratör olarak çalışabilir veya uzmanlıklarını araştırma projelerine borç verebilirler.

Belli bir çalışma programına karar vermeden önce mümkün olduğunca çok seçenek düşünmek önemlidir. Çoğu çevrimiçi program, geleneksel derecelerle aynı seviyede eğitim sunar ancak daha fazla esneklik sağlar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.