Keystone logo

83 Yüksek Lisans programlar içinde Sahne Sanatları Film Çalışmaları Film Yapımı 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sahne Sanatları
  • Film Çalışmaları
  • Film Yapımı
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (83)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sahne Sanatları Film Çalışmaları Film Yapımı

Yüksek lisans derecesi lisans eğitimini tamamladıktan sonra lisansüstü eğitimin ilk basamağıdır. Belli bir mesleki kariyer için ilgi veya eğitim ve öğretim akademik bir konusuna daha fazla çalışma sunmaktadır.

Film yapımında Usta Nedir? Bu derecesi, hareketli görüntüler oluşturmayı öğrenmek isteyen film yapımcılarını arıyor. Senaryo yazımı, yönetmenlik, editörlük, yapımcılık, sinematografi, belgeseller ve ses kaydı ve tasarımı içerebilen öğrenciler için genellikle mevcut birkaç öğrenme yolu var. Araştırma, stüdyo veya prova alanı, kamera, ses ve aydınlatma ekipmanı, ses ve düzenleme süitleri ve farklı medya kullanımında uygulanan eğitimle birleştirilebilir. Diğer muhtemel dersler, ekran anlatılarını, görsel hikaye anlatımı, siyaset, sosyal aktivizm, medya endüstrileri ve medya hukuku ve ahlak konularını içerebilir.

Sinema yapım programlarında Yüksek Lisans öğrencileri, öncelikle birbirleriyle nasıl işbirliği yapacaklarını öğrenebilirler, çünkü film yapımı genellikle bir takım peşinde. Araştırma becerileri, tipik olarak, tüm çalışma alanlarında uygulanabilen proje yönetimi ve kişilerarası iletişim becerilerinin yanı sıra rafine edilir.

Program maliyetleri, eğitim kurumu, temel alındığı ülke ve programın uzunluğuna bağlı olarak, Sinema Yapımı alanında Yüksek Lisans derecesine göre değişir. Öğrenciler, derece tamamlamak için en az bir ila üç yıl harcamak bekleyebilirsiniz.

Sinema yapımcısı mezunlarına Master için kariyer olanakları film ve televizyon endüstrilerinde yönetmen, yapımcı, görüntü yönetmeni, senarist veya editör içerebilir. Ses tasarımcısı, yapım tasarımcısı veya görsel efekt tasarımcısı gibi diğer film yapım rolleri vardır. Mezunlar, bağımsız film yapımcılığını sürdürmek ya da büyük yayın ya da film yapım şirketleri içinde fırsatlar aramak isteyebilirler. Film arşivlerinde, dağıtımlarında veya küratörlük alanlarındaki kariyer seçenekleri ek seçenekler arasındadır.

Film yapımında yüksek lisans programları üniversite kampüslerinde ve çevrimiçi programlarda dünya çapında mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.