Keystone logo

21 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Geliştirme Çalışmaları Göç Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Geliştirme Çalışmaları
  • Göç Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (21)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Geliştirme Çalışmaları Göç Çalışmaları

Çoğu yüksek lisans derecesi bir Sanat Ustası veya Bilim Ustası olarak sunulur. Seçilen kariyer yoluna bağlı olarak, bir usta bir kişinin kariyerini artırabilir veya daha önce kapalı kapılar açabilir.

Göç Çalışmaları Yüksek Lisans Nedir? Araştırma bu derecenin büyük bir bileşenidir. Modern dünyada göç politikaları, araştırma yöntemleri, emek göçü, göç ve kalkınma ve küresel eğilimleri öğrenir. Bireysel kurs yolları, bilginin ilgi alanlarına ve gelecekteki kariyer hedeflerine bağlı olarak uyarlanabilir. Öğrenciler hukukun ve politikanın çeşitli yönlerini ve bunları sahada nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Yüksek lisans programları iki yıl içinde tamamlanır ve bir tez içerir. Birçoğu da yurt dışında eğitim için bir fırsat sunuyor.

Program katılımcılara nasıl savunuculuk çalışmaları yapılacağını ve kampanya yürütmeyi öğretiyor. Doğru araştırma yöntemlerini öğrenmek, sadece seçilen kariyer alanında yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda, öğrencilere sağlık bakımı ve araba satın alma konusunda kaliteli bilgilere sahip olan ve ev sahibi olmak için diğer şeyleri doğru bir şekilde araştırmaya yardımcı olur.

Mali açıdan hazırlıklı olmak için, çeşitli maliyetler arasından, öğrenciye ve bütçesine uygun program hakkında karar vermeden önce, çeşitli maliyetlerden, gerekli ders yüküne kadar araştırma yapın. Mevcut bir maliyet düşüşü için okullara ulaşmak da önerilmektedir.

Program mezunları, Göç Çalışmaları Yüksek Lisansını aldılar ve doktor ve avukat olmak için eğitimlerine devam ettiler. Birçoğu, Birleşmiş Milletler Yardım ve Çalışma Ajansı gibi küresel kuruluşlar için çalışmaya devam etti. İnsan hakları, göçmenlik, insani yardım ve mülteci çalışmalarındaki kariyer yolları tüm uygulanabilir seçenekler. Birçok hükümet ve sivil toplum kuruluşu ve kuruluşu mezunlar için potansiyel iş fırsatları sunmaktadır. Taban örgütleri, girişimcilik, gazetecilik ve diplomasi ek kariyer seçenekleri sunar.

Programlar dünya çapında çeşitli üniversitelerde ya da esnek bir programa ihtiyaç duyan öğrenciler için çevrimiçi olarak mevcuttur. Süreci başlatmak için aşağıdaki programınızı arayınız ve talep formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurunuz.