Keystone logo

22 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Biyoloji Hücre Biyolojisi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Biyoloji
  • Hücre Biyolojisi
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (22)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Biyoloji Hücre Biyolojisi

Daha fazla öğrenmek isteyen öğrenciler için popüler bir lisansüstü eğitim master'tır. Öğrenciler, çalışma alanlarında, kariyer için hazırlanmasına yardımcı olan belirli alanlar hakkında daha fazla bilgi ve bilgilere ulaşabilirler.

Hücre Biyolojisinde Master Nedir? Bu program, moleküler biyoloji alanına girmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler tipik olarak immünoloji, kanser, çağdaş biyofizik, kimyasal biyoloji, mikrobiyoloji, bitki biyolojisi, kök hücre biyolojisi veya farmakoloji gibi farklı konulardan birini seçebilir. Özel sınıflar, moleküler genetik, DNA'nın moleküler biyolojisi, memeli gen aktarımı, biyoetik, ileri genetik, gelişim biyolojisi, nörobiyoloji veya immünopatoloji içerebilir. Öğrenciler sınıf ortamında ve laboratuvar ortamlarında öğrenirler ve çoğu müfredat bir araştırma tezinin geliştirilmesini içerir.

Bu ileri derecedeki peşinde olanlar için sayısız fayda var. Geliştirilebilecek bazı beceriler, eleştirel düşünme, ayrıntılara dikkat etme ve bağımsız çalışabilme becerisini içerir.

Bir kolej seçimi söz konusu olduğunda öğrenciler, öğrenim ücretlerinin bir okuldan diğerine büyük farklılık gösterebileceğini anlamalıdır. Öğrenciler, öğrenim ücretleri ve diğer ücret taleplerini ve ayrıca burslar, hibeler veya başka mali yardım seçenekleri mevcut olup olmadığını öğrenmek ve bunları araştırmak zorundadırlar.

Hücre biyolojisinde yüksek lisansını tamamlayan kişiler, tıpta, botanikte, biyoteknolojide ve genetikte çeşitli kariyer için uygundur. Bazı özel iş unvanlarında moleküler biyolog, biyoloji öğretmeni, laboratuar teknisyeni, araştırma uzmanı ve hücresel biyolog yer alabilir. İşverenler, sağlık tesisleri, üniversiteler, özel laboratuvarlar, araştırma enstitüleri, ilaç şirketleri veya hükümeti içerebilir. Daha fazla kariyer olanağı için, bazıları doktora derecesini devam ettirmeyi ve devam etmeyi seçebilir.

Mükemmel okul mahallenizde, başka bir ülkede bulunabilir veya bilgisayarınız aracılığıyla kullanılabilir. Aşağıdaki programınızı aramak için kapsamlı veritabanımızı kullanın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.