Keystone logo

24 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi Siyasal Bilgiler 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • Siyasal Bilgiler
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (24)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi Siyasal Bilgiler

Lisans derecesi ile doktora derecesi arasındaki basamak, yüksek lisans derecesi genellikle tamamlanması üç yıla kadar sürecek olan lisansüstü bir ödüldür. Bir yüksek lisansını kazanma hedefine ulaşan öğrenciler, öğrenmeyenlere kıyasla çok daha fazla fırsat bulabilirler.

Devlette Usta Nedir? Bu derece, genel olarak, reform alanlarını keşfetmek ve toplum içinde değişim yaratmak da dahil olmak üzere toplumsal kurumları nasıl inceleyeceklerini öğrenirken öğrencilere geniş bir bilgi yelpazesi sunar. Programdaki bireyler politika ve politika yapma pratiğini ve teorisini öğrenebilir. Bazı öğrenim kurumları, öğrencilerin siyasi iletişim, güvenlik çalışmaları veya demokrasi çalışmaları ve yönetişim gibi alanlarda uzmanlaşmasına izin verir.

Devlet yüksek lisansını alan öğrenciler, sorunları tanımlama ve analiz etme yeteneği ve daha sonra etkin özümler üretme gibi rekabet gücü olan özgeçmişler oluşturabilen çok yönlü bireyler yeteneği gibi çok çeşitli becerileri öğrenirler. Birçok öğrenci, hükümet, ekonomi, istatistik ve politika analizi konularında güçlü bir çalışma bilgisine sahiptir. Derecesi bireylerin halka açık konuşma, daha aktif dinleme ve zamanlarını daha iyi yönetme konularında öğretebilir.

Devlette bir derece kazanma maliyetini tanımlayan hiçbir belirlenmiş numara yok. Genellikle, her öğrenme kurumu kredi saat başına kendi fiyatını belirler ve her ülkenin bir kolejin ne kadar ücret alabileceği konusunda kendi yasaları vardır. Hibeler ve burs imkanı da fiyatı değiştirebilir.

Devlet yüksek lisansını kazanmak mezunlara çeşitli kariyer yolları sağlıyor. Bazıları, lobici olma veya siyasi bir görevde bulunma gibi açık kariyer yollarını almaya devam edebilir. Diğerleri, insan kaynakları yöneticileri, ekonomistleri veya siyaset bilimcileri olarak çalışmayı seçebilir. Hâlâ başkaları, öğretmen veya profesör olarak orta öğretime veya ortaöğretim sonrası eğitim düzeyinde hükümete öğretmeyi seçebilir. İster bir hükümet ajansı, üniversite ya da özel şirket ya da kurum olsun, pek çok olasılık bol miktarda mevcuttur.

Üniversiteler ve diğer yüksek lisans öğrenim kurumları, dünyanın her yerinde hükümetle ilgili yüksek lisans programları sağlayabilir. Telekomünikasyon almak isteyenler birçok durumda çevrimiçi derslere de katılabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.