Keystone logo

88 Yüksek Lisans programlar içinde Yaşam Bilimleri Hayvan Bilimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Yaşam Bilimleri
  • Hayvan Bilimi
Çalışma alanları
  • Yaşam Bilimleri (88)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Yaşam Bilimleri Hayvan Bilimi

Yüksek lisans programları, sizin çalışma alanınız hakkında ileri düzeyde bir bilgi göstermenizi gerektirir. Eğitim alanına bağlı olarak, programlar bir ila dört yıl sürebilir.

Hayvan Bilimi Yüksek Lisesi Nedir? Bu çalışma alanı ekonomik hayatı olan hayvanların yanı sıra çiftlik hayvanlarında büyüme, beslenme, emzirme ve üreme üzerine odaklanmaktadır. Büyük ihtimalle, hayvanların sağlığını ve refahını iyileştirmenin ve verimliliklerini geliştirmenin yollarını arayacaksınız. Yüksek lisans düzeyinde, çalışmanızı kümes hayvanları, sığır, köpekler, kediler, koyunlar, atlar veya domuzlar gibi belirli bir türde uzmanlaştırabilirsiniz.

Birçok hayvan bilimi programı sizi liderlik pozisyonlarına hazırlayabilecek yönetimi vurgular. Buna ek olarak, kalıpları algılama ve verileri düzenleme yeteneği, gelecekteki kariyerinizde ve yaşamınızın diğer yönlerinde yardımcı olabilir.

İster eğitiminizi geleneksel bir sınıf ortamında veya sanal bir sınıf ortamında çevrimiçi olarak seçmeyi seçerseniz de, maliyet önemlidir. Birçok faktör dersi etkiliyor, bu nedenle seçtiğiniz okulla doğrudan iletişime geçmek en iyisi.

Bir hayvan bilimi mezunu olarak, tarım, öğretim ve hükümet gibi sektörlerde çeşitli işlerde çalışabilirsin. Üst düzey bir derece ayrıca öğretim ve araştırma için daha fazla olanak sağlar. Bir üniversitede araştırma görevlisi olarak kariyer geliştirebilirsiniz. Hayvan sağlığı ürünleri endüstrisinde başka fırsatlar olabilir. Hayvanlarla daha fazla çalışmak istiyorsanız, hayvan teknisyeni veya hayvancılık müdürü gibi kariyerlere devam edebilirsiniz.

Hayvan Bilimi Yüksek Lisans programında dünya genelindeki çeşitli kurumlarda bulunabilir. Birçok üniversitenin çevrimiçi programları sunduğu için kendi evinizin konforunda bir derece bile kazanabilirsiniz.Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.