Keystone logo

62 Yüksek Lisans programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Teknoloji İnovasyonu İnovasyon Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Teknoloji İnovasyonu
  • İnovasyon Yönetimi
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (62)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Teknoloji İnovasyonu İnovasyon Yönetimi

Bir Yüksek Lisans, lisansüstü derecedir. Bir yıldan iki yıla kadar uzmanlaşmış bir alanda okuyan öğrencilere verilir. Lisans programı öğrencileri kariyer gelişimi için donatıyor. Aynı zamanda, doktora derecesi için akademik temel sağlar.

Yenilik Yönetimi alanında Yüksek Lisans nedir? Çalışmanın inovasyon yönetimi alanı, yaratıcı düşünme yollarını teşvik eder. Katılımcılar, özel sektör ve kamu sektörlerinin pazardaki yeni fırsatlardan faydalanmalarına yardımcı olacak bilgi birikimini geliştirebilirler. Öğrenciler, en yeni fikirleri, ürünleri, hizmetleri ve süreçleri tanımlamayı ve geliştirmeyi öğrenebilirler. Bir fikri kavramdan uygulamaya nasıl yöneteceklerini öğrenebilirler. Bu programlar genellikle gazetecilik, hukuk, moda ve pazarlama gibi geniş disiplinlerden gelen bireyleri bir araya getirir. Programa bağlı olarak, öğrenciler bir araştırma projesine göz atabilir veya bir şirket veya kamu kurumu ile bir externship'e katılabilir.

Yenilik yönetimi alanında master yapmak isteyen öğrenciler, risk yönetimi, yaratıcı düşünme ve problem çözme gibi değerli becerileri geliştirebilirler. Bu nitelikler sadece gündelik hayata yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda muhtemel işverenler tarafından oldukça değerlidir.

Programın uzunluğu ve okulun konumu eğitim maliyetini etkiler. Ücretler ve harcamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için kurumlarla iletişime geçmek en iyisidir.

İnovasyon yönetimi, giderek artan bir talep ile gelişmekte olan bir alandır. Birçok işletme, kuruluş ve şirket, rekabet avantajı kazanmalarına yardımcı olabilecek yetenekli bireyler arıyor. Ekonomideki ve teknolojideki gelişmelerdeki değişikliklerle bu alandaki yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan kişiler, geniş istihdam olanakları bulabilir. Mezunlar yönetsel ve liderlik rolleri için çok uygundur. Birkaç kariyer yolu yenilik araştırması, marka yönetimi ve araştırma ve geliştirme içerir. Bir lisans, bir teknoloji portföy yöneticisi, Ar-Ge yöneticisi veya fikir yönetimi uzmanı olabilir.

Esnek bir programa ve yüksek öğretime kolay erişime ihtiyacınız varsa, internet temelli bir müfredat idealdir. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.