Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 17 Yüksek Lisans Dereceleri içinde İnsan Coğrafyası 2023

17 Yüksek Lisans programlar içinde İnsan Coğrafyası 2023

genel bakış

Yüksek lisans derecesi, lisans eğitiminde oluşturulan bilgilere dayanan ileri derecedir. Bu gibi yüksek lisans programlarının amacı, öğrencilerin akademik ve profesyonel olarak yeni fırsatlar arayan belirli temel yeterlilik alanlarında uzmanlaşmış beceri geliştirme sağlamaktır.

İnsan Coğrafyasında Yüksek Lisans Nedir? İnsan hareketi ve nüfus yoğunluğunun dünyaya yayılması üzerine odaklanan bir derstir. İnsan coğrafyası kursları, kaynak gereksinimlerinden sınırlara ve sınırlara kadar çok ulusları etkileyen büyük lojistik konuları kapsar. Bazı programlar özellikle sınır çalışmalarda uzmanlaşmış, ancak geniş bir görüş alan öğrenciler için bile bu alt konu, derecenin omurgasını oluşturuyor.

Öğrenciler, istatistiksel modelleme ve disiplinli verilerin belgelendirilmesi çalışmaları ile insan hareketinin geniş ölçekli modellerini anlamış olabilirler. Bu anlayış ayrıca, öğrencilerin, politikalar ve etkileri hakkında bilgi sağlamasına ve böylece mezuniyet sonrası rollerine daha iyi uymalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, temel lisans bilgilerini master ederken örgütsel beceriler kazanabilirler.

Bu alandaki derece maliyetleri, dikkate alınan okulun bulunduğu yere ve türüne göre değişir. Bunun nedeni, yüksek öğretime dayalı kurumların finansman modellerinin ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğinden belirli araştırmalara ihtiyaç duyacaksınız.

İnsan coğrafyası mezunları, küresel haritalama sistemlerini yaratmak ve güncellemek için çeşitli açık kaynaklı araştırma projelerinden veri toplarken, coğrafi uzay analistleri gibi pozisyonlara talep ediyorlar. Üretim yöneticiliği, üretim sektöründe coğrafi kodlamalı ürünlerin geliştirilmesi ve rafinasyonu gibi görevler için de aranıyorlar. Son zamanlarda insan coğrafyası, ilaç satış temsilcileri için de aranan bir çalışma alanı haline geldi.

Bu çalışma programlarını sunan çevrimiçi okullar yaygın ve kolay bulunmuştur. Sadece biraz araştırma gerekiyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Coğrafya
  • İnsan Coğrafyası
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (17)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı