Keystone logo

81 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi İnsan Hakları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • İnsan Hakları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (81)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi İnsan Hakları

Yüksek lisans kazanabilmek için, önce lisans derecesini tamamlamanız gerekecek. Bu gelişmiş dereceyi sunan okulların ortalama iki yıl sürdüğünü bildirdi. Çalışırken yarı zamanlı olarak derslere devam ederseniz, bu ileri derecenin daha uzun sürebilir.

İnsan Hakları Yüksek Lisans Nedir? Bu çalışma alanı, farklı durumlar göz önüne alındığında insan sonuçlarına bakar ve insanlığa en iyi neticeyi belirler. Bu alandaki odaklanma teori veya uygulama olabilir. Belirli konularda sosyal dışlanma, çeşitlilik, çocuk hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği bulunmaktadır. Çoğu program, belirli insani yardım çabalarının doğrudan etkisini daha iyi anlamak için sahada çalışmalar yapmayı içerir.

Bu dereceyi takip ederken edinebileceğiniz bazı beceriler arasında sosyal duyarlılık, duygusal başa çıkma mekanizmaları ve iletişim yer alır. Bunlar, insan hayatında veya insan hakında çalışsalar da, insan krizi ile uğraşırken önemlidir.

Yüksek lisans için bütçeleme yaparken göz önüne alınması gereken çok sayıda faktör var. Bunlar, okumayı ne kadar planladığınızı, ihtiyacınız olan kitapları ve okulunuzun bulunduğu yerde yaşama maliyetini içerir. Bu masrafları karşılamak için, düşünmekte olduğunuz okulların lisansüstü öğrencileri için fayda sağladığını öğrenin.

Bu derecede, istihdam arayabileceğiniz birden çok sektör vardır. Bunların çoğu, uluslararası medya, dış ticaret ve uluslararası düzenlemeler gibi uluslararası niteliktedir. Bunlardan bazıları hükümet içindeyken bazıları devlettir. Uluslararası olmayan pozisyonlar danışma, araştırma ve eylem gruplarında bulunabilir. Bunun gibi yaygın konumların ne olduğunu görmek için iş arama yaparken anahtar kelimeler olarak "insan hakları, " "eşitlik " ve "sosyal adalet " kullanın.

Bir insan hakları programı olan okullar tüm dünyada bulunur; bu nedenle arama yaparken çevrimiçi eğitim yapmak istediğiniz yere karar verin. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.