Keystone logo

16 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Uluslararası İlişkiler İnsani Yardım 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Uluslararası İlişkiler
  • İnsani Yardım
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (16)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Uluslararası İlişkiler İnsani Yardım

Yüksek lisans derecesi, bir öğrencinin bir alanın çekirdek becerileri ve bilgi tabanına hakim olduğunu belirten gelişmiş bir kimlik bilgisi. Birini takip etmek, profesyonellerin kariyer gelişimlerini yapmadan önce beceri setlerini ayırt etmelerinin bir yoludur.

İnsani Yardımda Master Nedir? Öğrencilere, kendi ülkesinin dışında insani yardım sağlamak için en iyi uygulamaları anlamak için gerekli olan temel becerileri öğreterek, kamu politikaları ve acil durum yönetiminde daha genel çalışmalar üzerine kurulmuş bir yüksek lisans derecesi. Bu beceriler, öğrencilerin kurumsal ve pratik kaynakları doğrudan etkili bir şekilde ve her türlü karışıklık ya da felaketten etkilenenlere en iyi fayda sağlamasına yardımcı olabilir.

İnsani yardım derecesini tamamlamak, kaynakları etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı, öncelik yönetimini hakimiyet altına almanın ve bilginin birden fazla kaynaktan nasıl asimile edileceğini anlamanın öğrenilmesi demektir. Bu beceriler sadece insani bir kariyer için yararlı değildir, aynı zamanda insanlara yararlıdır çünkü insanlara daha iyi kararlar vermesine daha çabuk yardımcı olurlar.

İnsani Yardım Yüksek Lisansının maliyeti tahmin etmek zordur. Programın formatına ve konumuna çok bağlıdır. Eğitim masrafları ülkeden ülkeye ve okula göre değişir.

İnsani yardım alanında dereceye sahip olan mezunlar, çoğunlukla STK'lar ve hükümetler ile uluslararası şirketler tarafından aranıyor. Onların uzmanlıkları onlara afet rahatlığında proje yöneticisi pozisyonları için başbakan adayı oluyor. Ayrıca diplomatlar için işler için belirlenmiş ideal becerilere sahip olabilirler. Özel sektörde, proje yönetimi rollerine ek olarak kalite güvencesi teknisyeni ve denetçi rolleri için uygun olabilirler.

Doğru lisans programını bulmak doğru yerlere bakmaktır. Online ve tuğla-harç programlarını kontrol edin ve en iyi seçeneklerinizin yurtdışında bulunabileceğini unutmayın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.