Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 18 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Kültürel Tarih 2024

18 Yüksek Lisans programlar içinde Kültürel Tarih 2024

genel bakış

Lisans eğitimine devam eden, bilgilerini geliştirmeye devam etmek isteyen öğrenciler, yüksek lisans öğrenimine devam etmek isteyebilirler. Bu, belirli bir çalışma alanında gelişmiş anlayış sağlar ve tamamlanması genelde iki ila üç yıl alır.

Kültür Tarihinde Usta Nedir? Bu derecenin tamamlanması, bir öğrencinin çok kültürlülük ve tarih boyunca sanat ve kültür arasındaki ilişkiyi derinlemesine anlamış olduğunu gösterir. Programların çoğunda kütüphane metodolojisi, müze uygulamaları, sanat tarihi yazımı ve yazımı ve teori ve yorumla ilgili dersler bulunmaktadır. Öğrenciler genellikle batı tarihi, Çin ve Japonya sanatı, fotoğraf tarihi, mimarlık vakıfları ve Roma sanatının temelleri gibi belirli alanlarda seçmeli ders alma şansına sahiptirler.

Bir yüksek lisans programına giren öğrenciler genellikle motivasyona girmeyi öğrenir ve projelerde inisiyatif kullanır. Ayrıca mezunlarının kariyeri boyunca araştırma ve analitik beceriler geliştirerek yararlanırlar.

Öğrenim ücreti genellikle ilgilenen öğrencilerin endişe kaynağıdır. Maliyetler yere, program süresine ve belirli müfredat gerekliliklerine göre muazzam bir şekilde değişebildiğinden, öğrenciler belirli ders ve diğer ücretleri öğrenmek için farklı okullarla iletişime geçmelidir.

Kültürel tarih alanında yüksek lisans yapmış olan mezunlar, birçok farklı ortamda çeşitli kariyerlerde çalışmayı seçebilirler. Bazı tipik iş unvanlarında müze küratörü, sanat tarihçisi, akademisyen, tarih öğretmeni ve tur rehberi yer alabilir. Lisansüstü derecesi, araştırma, gazetecilik, müfredat geliştirme, sanat eleştirisi, galeri çalışmaları, sanat bayilikleri ve seyahat alanlarında kariyerlere devam etmek isteyenler için de yararlıdır.

Kültürel tarihlerden bir derece, yerel bir kurumda, uluslararası okulda ve hatta çevrimiçi olarak edinilebilir. Veritabanını kullanın ve aşağıdaki programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Kültürel Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (18)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı