Keystone logo

27 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Arşiv Bilimi Kütüphane Bilimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Arşiv Bilimi
  • Kütüphane Bilimi
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (27)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Arşiv Bilimi Kütüphane Bilimi

Yüksek lisans derecesi elde etmek, çeşitli üniversite geçmişinden gelen üniversite mezunları için ortak bir adımdır. Bu derece seçilen bir alanda uzmanlığı tanır ve bazı gelişmiş pozisyonlar için bir gerekliliktir.

Kütüphane Biliminde Yüksek Lisans Nedir? Master in Library Science programları, bilgi depolama, erişim ve yönetim temellerini öğretir. Öğrenciler, kütüphanecilik konusunda daha geleneksel bir odağı seçebilir veya dijital medya ve hizmetleri merkez alan teknoloji temelli bir dereceye gidebilirler. Konsantrasyon alanına bağlı olarak, sunulan dersler bilgi sistemleri tasarımı, insan-bilgisayar etkileşimi, kataloglama ve holding küratörlüğünü içerebilir.

Kütüphane Biliminde Yüksek Lisans derecesi ile uğraşan öğrenciler, veritabanı yönetimi, bilgi teknolojileri kullanımı ve bilgi servisinin en iyi uygulamaları gibi hayati becerileri öğrenirler. Bu derece lisans eğitiminden kariyer hazırlığına mükemmel geçiş yapar ve çalışan profesyonellerin yeteneklerini geliştirebilir.

Birçok kurum, daha uzun süre ihtiyacı olanlar için esnek zaman planlaması yapıyor olsa da, Kütüphane Biliminde Yüksek Lisans tamamlanması iki ila üç yıl alır. Yüksek lisans almanın maliyeti kuruma bağlıdır ve öğrencilerin belirli kayıt ve kayıt ücretleri için doğrudan kabul bürosu ile irtibat kurmaları hayati önem taşımaktadır.

Bu derece, hem özel hem de kamu sektöründe bilgi temelli kariyer arayan bireyler için sağlam bir temel sunmaktadır. İşgücü İstatistikleri Bürosu, kütüphaneci iş beklentisinin 2024 yılına kadar yüzde 2'den yüzde 7'ye yükseleceğini öngörüyor. Okullar, halk kütüphaneleri, devlet binaları veya hastanelerde kütüphanecilik yapmakla kalmayıp, arşivciler, bilgi mimarları, koleksiyon küratörleri, metadata uzmanları veya araştırma kütüphanecileri.

Dünyanın dört bir çok kolej ve üniversitesinde Kütüphane Biliminde yüksek lisans programları bulunmaktadır. Çevrimiçi bir dereceye kadar arama, uzak bölgelerde yaşayan, yerel olarak bir programa erişime sahip olmayan ya da esnek zaman çizelgeleme ihtiyacı olan öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda program arayın ve başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuyla iletişime geçin.