Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Karşılaştırmalı Kültürel Çalışmalar 2023

7 Yüksek Lisans programlar içinde Karşılaştırmalı Kültürel Çalışmalar 2023

genel bakış

Öğrenciler genellikle ilgi alanlarında daha yüksek öğrenim seviyesine ulaşmak için yüksek lisans istiyorlar. Lisans dereceleri genellikle bir disiplinin kapsamlı araştırmalarına odaklanırken, yüksek lisans programları küçük konular üzerinde daha yoğun çalışma yolları sunma eğilimindedir.

Karşılaştırmalı Kültürel Çalışmalarda Usta Nedir? Karşılaştırmalı bir kültürel programda öğrenciler, farklı kültürlerin gelişme biçimlerini incelemek ve bugün değişmeye devam etmek için sosyoloji, antropoloji ve psikoloji objektiflerini kullanıyorlar. Öğrenciler, tarihsel sosyal eğilimler hakkında fikir edinmek ve bir kültürün başka bir kültürün ayırt edici özelliklerini belirlemek için farklı kültürlerin edebiyatını, filmini ve sanatını kullanarak medya araştırmalarına katılırlar. Mezunlar giderek artan bir şekilde küreselleşmenin artan eğilimlerini ve bugünkü olayların ve teknolojilerin gelecekteki kültürlerin biçimini nasıl etkilediği konusunda da çalışıyor. Öğrencilerin derecelerini tamamlamak için bir staj, tez veya ikisini birden tamamlamaları gerekebilir.

Mezunlar, hassas kültürel farklılıklarda gezinmeye, kültürel verileri toplamaya eğimli ve saygılı kültür eleştirisinde pratik yapmakla çok iyi çalışırlar. Bu yetenekler sadece uluslararası kariyerler için hayati önem taşımaz, aynı zamanda öğrencilerin ortaya çıkan küresel toplumun sorumlu üyeleri olmasını sağlar.

Maliyetler kurumlar arasında değişiklik gösterir ve çok sayıda farklı faktöre dayanmaktadır. Programların mali ve skolastik ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için, muhtemel öğrenciler seçtikleri üniversitelere doğrudan başvurmalıdırlar.

Karşılaştırmalı kültürel araştırmalarda bir derecesi tutmak, küresel istihdam olanakları sağlayabilir. Kültürel hassasiyet ve uzmanlık, diplomasi, siyaset ve eğitim gibi alanlarda yoğun talep görüyor. Genellikle mezunların tuttuğu belirli meslek unvanlarında medya yapımcısı, müze müdürü veya yönetmen, sosyal savunucusu, topluluk koordinatörü, kültür araştırmacısı ve kültürler arası eğitimci bulunur. Öğrenciler, uzmanlıklarının ürün gelişimine yardımcı olabilecekleri özel şirketler içinde ya da tarihsel ve siyasi yeteneklerinin uluslararası ilişkileri destekleyebildiği kamu sektöründe istihdam bulabilirler.

Medyanın bütünleşik kullanımı nedeniyle, Karşılaştırmalı Kültürel Çalışmalarda Usta yerel olarak veya uzaktan izlenebilir ve tüm dünyadaki üniversitelerden edinilebilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Kültür Çalışmaları
  • Karşılaştırmalı Kültürel Çalışmalar
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı