Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 18 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Kariyer Koçluğu 2023

18 Yüksek Lisans programlar içinde Kariyer Koçluğu 2023

genel bakış

Yüksek lisans derecesi, öğrencilerini alanlarında uzmanlaşmış ilerleme konusunda tanıyan mezunlar düzeyinde bir lisans düzeyidir. Öğrenciler bilgi ve becerilerini, ödüllendirici kariyer bulmada ve mükemmelleştirmek için daha iyi hazırlanmak için genişletebilirler. Bir derecenin elde edilmesi genellikle iki yıl içinde başarılabilir.

Kariyer Koçluğu'nda Usta Nedir? Bu programlar, öğrencilerin kariyer danışmanlığı ve danışmanlık alanındaki kuramsal anlayışını geliştirmek ve mesleki işyeri ortamlarında uygulanacak kaynakları kullanmanın etkili yollarını geliştirmek için tasarlanmıştır. Ders konuları arasında akranlar arasında sağlıklı iletişim, yazılı formatta iletişim, araştırma yöntemleri, psikoloji, örgütsel araştırma ve geliştirme, öğrenme kuramları, meslek ahlakı ve iş ortamında koçluk yer alıyor olabilir. Bazı programların kabul öncesinde ön koşulları olabilir.

Kariyer koçluğu derecesi elde etmek öğrencilere birçok yararlar sağlayabilir. Akademik kavramları pratik kullanım için yıkma, mevcut kaynakları nasıl ve ne zaman kullanacaklarını bilme ve açık ve etkili iletişim kurma becerisi, öğrencilerin başarılı kariyerlerde güvenliği kazanmak ve ilerletmek için kullanabileceği değerli becerilerdir.

Program masrafları, her kurum ve kurs süresine göre değişebilir. Aday öğrenciler, maliyet ve gereksinimler hakkında daha ayrıntılı bilgi için seçtikleri programı sunan okullara başvurmaya davet ediliyor.

Bir yüksek lisans programının mezunları, potansiyel kariyer fırsatları geniş bir yelpazede bulmayı bekleyebilir. Bazı muhtemel meslek unvanlarında kariyer koçları, danışmanlar, işe alma uzmanları, proje yöneticileri, kariyer hizmetleri koordinatörleri, geçiş koçları, okul danışmanları, kariyer geliştiricileri, öğretmenler ve terapistler bulunur. Birçok kariyer antrenörü, okullar ve üniversiteler, emektar organizasyonları, kariyer destek firmaları, işe yerleştirme ajansları, gençlik organizasyonları ve çeşitli işletmeler türleri gibi ilgili alanlarda görev yapıyor.

Çevrimiçi, yarı zamanlı ve uluslararası kurs seçenekleri, her türlü kökenden gelen öğrencilere sunulmaktadır. Bir dereceye kadar devam etmeye başlamak için aşağıdaki programa bakın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Öz Gelişim
 • Kariyer Koçluğu
Çalışma alanları
 • Öz Gelişim (18)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı