Keystone logo

56 Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları Çevresel sürdürülebilirlik Kaynak Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
  • Çevresel sürdürülebilirlik
  • Kaynak Yönetimi
Çalışma alanları
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (56)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları Çevresel sürdürülebilirlik Kaynak Yönetimi

Öğrenciler bir lisans kazanırlarsa, işgücüne girme veya eğitimlerine devam etme seçeneğine sahiptirler. Öğrenmeye devam etmenin bir yolu master derecesidir. Bu dereceler, mezunların seçilen konuyu daha iyi anlamalarını ve daha yüksek ücret ödeyen işler için başvurmalarını sağlar.

Kaynak Yönetimi Yüksek Lisesi Nedir? Bu lisans programı öğrencilere doğal kaynakların kullanımını etkili bir şekilde yönetmeyi öğretir. Öğrenciler ekonomi, çevre politikası, maliyet fayda analizi ve daha pek çok ders alabilirler. Bu programlar dahilinde öğrenciler, su temini, ekolojik mühendislik veya kaynak koruması gibi alanlarda uzmanlaşmayı seçebilirler. Yoğun bir yıllık programlar ve öğrencilerin seçebileceği geleneksel iki yıllık programlar vardır.

Kaynak Yönetimi alanında Master'ı sürdüren öğrenciler, birçok farklı kariyer alanına uygulanabilecek bütçeleme becerilerini öğrenirler. Ayrıca, mezunlar karmaşık verileri nasıl yorumlayacaklarını ve araştırma yapacaklarını anlıyor.

Kaynak Yönetiminde Ustanın tam fiyatı birkaç faktöre bağlıdır. İlk olarak, muhtemel öğrenciler üniversitenin kredi başına ders fiyatını ve derecesi için gereken kredi sayısını değerlendirmelidir. Bazı enstitüler yerel öğrenciler için diğer alanlardan insanlara göre daha az ücret isteyebilir.

Kaynak Yönetimi alanında Yüksek Lisans kazandıktan sonra, mezunlar araştırma ya da meslek kariyer yolunu seçebilirler. Araştırma yapmaya devam eden mezunlar, bir üniversite veya başka bir kurum için araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak, kaynak yönetimine giren çevresel, ekonomik ve diğer faktörlerin anlaşılmasını artırmak için çalışabilirler. Profesyonel yolu seçen mezunlar hükümet veya kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için koruma yöneticileri olarak çalışabilirler. Bu yöneticiler doğal kaynakları doğru bir şekilde dağıtmak için programlar geliştirmeye yardımcı olurlar.

Dünyadaki üniversiteler, kaynak yönetiminde yüksek lisans derecesi sunmaktadır. Aday öğrenciler, yerel üniversitelerde, başka bir ülkede veya çevrimiçi programlarla kendi evlerinin konforunda çalışabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.