Keystone logo

67 Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları Kentsel Planlama 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Kentsel Planlama
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (67)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları Kentsel Planlama

  Yüksek lisans derecesi kazanmak, öğrencilere seçtikleri bir akademik odağın içinde bilgi, beceri, deneyim ve potansiyel kariyerlerini geliştirme fırsatı verir. Çoğu lisansüstü program genellikle tamamlanması bir ila iki yıl alır.

  Kentsel Planlamada Usta Nedir? Bu programlar, öğrencileri kentsel planlama alanlarındaki kalkınma ve yönetim kariyerleri için gerekli becerileri kazandırmak içindir. Öğrenciler kamusal alanların, kültürel çalışmaların, bütçe planlamacılığının, yasal konuların, çevresel araştırmaların, altyapıların, tasarımın ve mimarinin çalışma alanlarına odaklanan dersleri alabilir. Her programın temel amacı, gerçek dünya senaryolarında kentsel sürdürülebilirlik için kullanılacak çok disiplinli kentsel planlama becerilerini geliştirmektir. Bazı programlar, kayıt öncesi tamamlanması gereken önkoşul dersleri veya lisans derecelerini gerektirebilir.

  Öğrenciler, bir derece elde etmenin birçok yararı yaşama fırsatı buluyorlar. Gerçekçi projeleri düzgün bir şekilde nasıl organize edeceğinizi ve planlayacağınızı öğrenin, ortaya çıkabilecek ve başkaları ile etkili bir şekilde iletişim kurabilecek herhangi bir sorunla ve barikatla yüzleşin, olası kariyerlere ve topluma katkıda bulunan yetişkinlere uygulanabilir yararlı becerilerdir.

  Coğrafi konum ve ders uzunluğu her bir kuruma bağlı olarak, her bir programın maliyeti değişebilir. Bir programı başlatmak isteyen öğrencilerin daha fazla bilgi için seçtikleri okullarla iletişime geçmeleri önerilir.

  Kentsel planlamada yüksek lisans derecesi ile keşfedilecek birçok olası kariyer yolu bulunmaktadır. Son yıllar pek çok endüstride ilgili işlerde bir artış göstermiştir. Öğrenciler kent plancıları, topluluk geliştiricileri, bina yöneticileri, sürdürülebilirlik danışmanları, devlet görevlileri, peyzaj mimarları ve araştırmacılar gibi fırsatlar bulmayı umabilir. Diğer potansiyel işler ulaştırma planlayıcıları, çevre yöneticileri, emlakçıları, doğal kaynak yöneticileri ve tarihi koruma görevlilerini içermektedir.

  Yoğun programları bulunan öğrenciler için uluslararası seçenekler ve konaklama seçenekleri mevcut olabilir. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.