Keystone logo

76 Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları Kentsel ve Bölgesel Planlama 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Kentsel ve Bölgesel Planlama
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (76)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları Kentsel ve Bölgesel Planlama

  Kentsel ve Bölgesel Planlamada Yüksek Lisans, öğrencileri bölgesel planlamada üst düzey görevlere hazırlamak için eğitim ve ilgili beceriler sunan kapsamlı bir programdır. Kentsel gelişim, bölgesel kalkınma ya da endüstriyel gelişme için planlama yapmak isteyen öğrencilerin, Kentsel ve Bölgesel Planlamada Yüksek Lisans için başvurmaları önerilir.

  &nbsp

  Kentsel ve Bölgesel Planlama Yüksek Lisesi Nedir? Kentsel ve Bölgesel Planlamada Yüksek Lisans, öğrencilere kentsel ve bölgesel planlama komitelerinde üst düzey görevlerde bulunmalarını sağlayacak çeşitli konular ve beceriler kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Öğrenciler, planlama teorisi ve tarihi, analitik yöntemler, metropoliten kalkınmanın dinamiği ve plan uygulama konularına odaklanan temel konularda ders alacaklardır. Öğrenciler ulaşım, çevre, toplum gelişimi, arazi kullanımı ve ekonomik kalkınma gibi alanlarda uzmanlaşmak için eğitimlerini özelleştirebilirler.

  &nbsp

  Yüksek Lisansını Kentsel ve Bölgesel Planlamada alan öğrenciler, iyi tasarlanmış kentsel gelişim planları oluşturmalarına olanak tanıyan çok değerli becerileri öğrenirler. Programda sunulan bilgi ve tecrübe ile donatılmış öğrenciler üst düzey geliştirme planlama pozisyonlarını sürdürmeye daha iyi hazırdır.

  &nbsp

  Kentsel ve Bölgesel Planlamada Yüksek Lisans'ın maliyeti, kurumun bulunduğu yere ve bireysel mali ve okul politikalarına bağlıdır. Dönem başına alınan krediye ve krediye bağlı olarak, öğrenciler programı iki yıla kadar kısa sürede tamamlayabilirler.

  &nbsp

  Yüksek lisans programını kentsel ve bölgesel planlamada tamamlayan öğrenciler, kentsel planlama ve geliştirme, toplu konut ve sosyal kalkınma, ulaşım planlaması, çevre planlaması, ekonomik kalkınma planlaması, arazi kullanım planlaması, kıyı yönetimi, kentsel tasarım, kamu politikası alanlarında kariyer yapmaya hak kazanırlar. ve tarihi koruma, işgücü geliştirme ve daha pek çok ilgili alan.

  &nbsp

  Kentsel ve Bölgesel Planlamada Yüksek Lisans yapmaya başlamak için aşağıdaki programa bakın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuna başvurun.