Keystone logo

113 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Kompozisyon Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Kompozisyon Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (113)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Kompozisyon Çalışmaları

Lisans derecesini kazandıktan sonra, daha fazla çalışma ve inceleme veya mesleki ilgi alanına giren bir sınav için yüksek lisans derecesi isteyebilir. Doktora düzeyine ulaşmadan önce lisansüstü bilimsel çalışmanın ilk seviyesidir ve akademik bir kariyere doğru atılan bir adım ya da kariyer için eğitim vermektedir.

Kompozisyon Çalışmaları Yüksek Lisesi Nedir? Bu derece, yaratıcı yazma becerisini öğrenmeye ve çeşitli yazı stilleri ve formlarında teknikler konusunda uygulama ve uygulama sağlama üzerinde yoğunlaşıyor. Bazı kurslar kurgu yazarlığı, senaryo yazımı, okullarda yaratıcı yazmayı öğretme, sanat yönetimi, şiir, yazma atölyesi ve edebiyatı içerebilir. Yazılı eserinizi yaratma konusunda yoğun bir odak olabilir, ister bir kurgu veya şiir kitabı olsun, bu da son projeniz veya yüksek lisans tezinin eşdeğeri olarak kullanılır.

Kompozisyon Çalışmaları Yüksek Lisans programını tamamlayan öğrencilerin temel faydaları, yazarlarını iyileştirmekte ve yayınlanabilen büyük yazılı çalışmaları tamamlamaktır. Yazı bilincini geliştirmenin yanı sıra, eleştirel düşünme ve işbirliği becerileri daha da geliştirilerek, akademisyenler çeşitli projelerde başkaları ile sorunları çözebilir ve çalışmalara devam edebilir.

Program masrafları değişir ve genellikle programın uzunluğuna, bulunduğu bölgeye ve bulunduğu ülkeye bağlıdır. En çok seçenek seçenekleri bir ila üç yıl arasında değişir ancak tam ya da yarı zamanlı katılıma izin verir.

Kompozisyon çalışmalarında yüksek lisans derecesine sahip olanlar genelde yaratıcı yazarlar olarak kariyerlere devam etmekle birlikte, özellik yazarları, gazetecileri, radyo veya televizyon için senaristler, seyahat yazarları, kurgusal olmayan yazarlar veya yazmanın birincil iş şartı olduğu diğer mesleklerde de çalışabilirler. Ayrıca, lise ve üniversite düzeyinde yaratıcı yazarlar haline gelebilir veya doktora düzeyinde daha fazla lisansüstü eğitim alabilirler.

Kompozisyon Çalışmaları Yüksek Lisans programları, dünyadaki birçok üniversitede bulunur. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı araştırıp seçebileceğiniz kampüs tabanlı ve çevrimiçi eğitim programları vardır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.