Keystone logo

Yüksek Lisans programlar içinde Litvanya için 2024

Yüksek Lisans programlar içinde Litvanya

Litvanya, Orta Çağ'a kadar uzanmaktadır eğitim uzun bir geçmişi vardır. Litvanya, yüzyıllar boyunca tarihsel değişimlerin bir dizi geçirdi ve bugün Litvanya eğitim, farklı eğitim gelenekleri verimli bir karışımı bir sonucudur.

Litvanya 16 yüksek öğretim kurumları, ve hemen hemen her zaman herhangi bir akademik kurum için önemli bir özelliktir çünkü müfredat ve özel programlar ve dersler üzerinde karar verme özgürlüğü, kendi kendine tabidir. Geleneksel olarak, Litvanya yüksek eğitim merkezleri başkenti Vilnius ve ikinci büyük şehri Kaunas olmuştur. Burada öğrenciler tüm Avrupa'da Litvanya beğenisini kazanmış bazı programlar bulabilirsiniz. Temelde, dil, edebiyat ve felsefe üzerine vurgu ile insancıl çalışmalar çok güçlü bir okul, eğitim, Vilnius, bu çalışmaların Avrupa merkezi olarak bilinir Baltık dilbilim, özel bir alan vardır. Diğer Litvanya, kimya, biyokimya ve genetik yanı sıra, çevre koruma ve doğa bilimleri diğer yönlerini bir dizi ile ilgili çalışmalarda alanlarında yapılmış olan önemli bir gelişme söz değer olduğunu daha. Bu nedenle, Litvanya kişi geniş ufuklu ve yüksek kaliteli eğitim senin fikrin çok büyük bir ülke olacak hakkında değil, eğitim için mükemmel bir yer olabilir, ancak eğitim ve bir dizi güçlü gelenekleri olan bir ülke olacak. araştırma kuruluşlarının dünya çapında tanınır.

Litvanya lisansüstü eğitim imkanları için arama hemen başlayın! Aşağıdaki linklere tıklayın ve size en uygun programı bulmak.