Keystone logo

30 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Instruction Müfredat 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Instruction
  • Müfredat
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (30)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Instruction Müfredat

Lisans derecesini tamamladıktan sonra ilgi alanına giren bir program tamamlayan öğrencilere yüksek lisans derecesi verilmektedir. Bu program genellikle bir ila üç yıl sürer, ileri eğitim ve araştırmayı içerir ve bir doktora programına kaydolmak için bir ön şarttır.

Müfredatta Yüksek Lisans Nedir? Bu yüksek lisans programı, öğretim, konferans verme ve her yaştaki öğrencileri eğitme konularını kapsayabilir. Genellikle, zorunlu temel derslerin ve seçmeli derslerin bir kombinasyonu. Öğretim müfredatların, öğretmen eğitiminin, okul politikasının ve liderlik gelişiminin değerlendirilmesine odaklanabilir. Bu programın program özellikleri, ilk ve orta öğretim, okuma ve okuryazarlık içerebilir. Çeşitli çalışma alanlarına yönelik müfredat geliştirmeye ağırlık verilebilir.

Bu alandaki öğrenciler, genellikle hem kişisel hem de mesleki hayatta yararlı olabilecek objektif ve amaçla akıl yürütme yeteneklerini arttırır. Müfredattaki bir derece, açıkça öğretme ve ilgi çekici bir şekilde bilgi sunma yeteneğini de artırabilir; bu, sınıfta doğrudan meşgul olanlara yardımcı olur.

Bu programın maliyeti birçok faktöre bağlı olabilir. Birçok çevrimiçi kurum bu programı sunuyor ve öğrenim ücretleri ve kitaplar için değişen tutarlar talep ediyor. Bir mali yardım paketi de son maliyeti etkileyebilir. Öğrenciler, doğru maliyetler için her okulla iletişime geçmelidir.

Müfredatta Yüksek Lisans derecesi alan öğrenciler, eğitim tecrübesi boyunca çeşitli meslekler için rekabet edebilecek durumda olabilirler. Bu mezunlar, liderlik ve yönetim pozisyonlarına yönelik gelişmeler ve promosyonlara sıkça başvurabilirler. Ayrıca bir okul veya üniversitede öğretmen veya profesör, lise müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve eğitim danışmanları olarak da çalışabilirler.

Müfredatta Yüksek Lisans, onlarca kurum aracılığıyla dünya çapında alınabilir. Bazı programlarda, çevrimiçi portallar zamanlamada esneklik sağlar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.