Keystone logo

22 Yüksek Lisans programlar içinde Mühendislik Araştırmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Mühendislik
  • Mühendislik Araştırmaları
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (22)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Mühendislik Araştırmaları

Uzmanlık eğitimi ve odaklı eğitim sunan bir yüksek lisans programı, niteliklerini tamamlamak isteyen öğrenciler için popüler bir seçimdir. Bu derece türü genellikle tamamlanması 24 ila 36 kredi saati gerektirir.

Mühendislik Araştırmaları Yüksek Lisesi Nedir? Bu gelişmiş programlar genellikle öğrencilere mühendislik tekniklerinin temellerini öğretir ve çok çeşitli bilim alanlarında uzmanlaşmalarına izin verir. Öğrenciler, ilgi alanlarına ve program gereksinimlerine dayalı olarak uzmanlık alanlarını seçebilir, benzersiz odak alanlarına uyacak şekilde araştırmaya dayalı müfredatları inceleyebilir. Uzmanlık alanları biyomühendislik, elektrik veya hesaplama mühendisliği, malzeme mühendisliği ve petrol mühendisliği içerebilir (ancak bunlarla sınırlı değildir). Programa bağlı olarak, bu derece genellikle bağımsız araştırma ile desteklenmektedir ve endüstri uzmanlarıyla işbirliği içerebilir.

Mühendislik çalışmalarının pratik doğası nedeniyle, öğrenciler eğitim yoluyla birçok yüksek değerli beceri ve deneyim elde edebilirler. Öğrenciler mühendislik araştırmalarını nasıl yapacaklarını ve istedikleri alanlarda işbirliği yapabileceklerini öğrenebilir ve mesleki ve kişisel yaşamlarını ileri düzeyde ilerletebilecek üstün zaman yönetimi becerileri kazanabilirler.

Kolej için bütçeleme, düşünülmesi gereken çok sayıdaki faktörden dolayı zor olabilir. Öğrenciler, başvurmadan önce ilgilendikleri her bir programın ücret çizelgesini araştırmaya ve yardım için istedikleri üniversitelere ulaşmaya teşvik edilmektedir.

Seçtikleri uzmanlığa bağlı olarak, Mühendislik Araştırmaları Yüksek Lisansı ile mezun olan öğrenciler, araştırmaya dayanan hemen hemen her sektörde istihdam sağlayabilirler. Bu lisans programının kendine özgü uygulamalı arka planı, biyomedikal mühendisleri, petrol mühendisleri ve inşaat mühendisleri gibi öğrencilere yol gösterebilir. Kariyer yolları, ileri derecede ve gerçek dünya araştırma deneyimine sahip kişilerin sürekli talep ettiği özel sektörde ve kamu sektörlerinde kullanılabilir.

Mühendislik Araştırmaları Yüksek Lisansı almak hayatınızı kökünden kaybetmek zorunda değildir. Çevrimiçi ve uzaktan eğitim programları, ailenizin ve iş hayatınızın taleplerini akademik hedeflerin yanında dengelemenizi sağlayabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.