Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Ekonomi Çalışmaları
 • Ekonomi
 • Makroekonomi
Çalışma alanları
 • Ekonomi Çalışmaları (9)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

9 Yüksek Lisans programlar içinde Makroekonomi 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Makroekonomi

  Bir master derecesi neredeyse her alanda yararlıdır. Sadece size çalışma programı hakkında derinlemesine ve daha kapsamlı bir bilgi verebilir, aynı zamanda dünyadaki bu anlayışın kanıtlarını sunabilir.

  Makroekonomide Master Nedir? Bu derece, büyük ekonomilerin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğini ve metriklerinin bu etkileşimlerin başarısını nasıl gösterdiğini incelemeye odaklanmaktadır. Makroekonomi alanındaki bir ders, bir ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının önlemleri, faiz oranları ve vergi politikaları gibi nedenleri belirlemek için performans eğilimlerini gözden geçirebilir. Oradan, ekonomik teori modelini inceleyebilir ve sonuçlara dayanarak sonuçlarla tamamlayabilirsiniz. Bu model, ekonomiyi daha iyi hale getirmek için neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramayacağının yanı sıra politikaları da etkileyebilir.

  Makroekonomide bir derece, çoğu zaman kişisel hayatınızda da fayda sağlar. Muhtemelen, en uzun vadeli kazançların yanı sıra eleştirel düşünme ve stratejik analiz gibi becerileri nasıl ele alacağınızı öğrenebilirsiniz.

  Makroekonomide Master maliyeti hem okula hem de bölgeye bağlı. Katılmayı planladığınız okulun finans ofisi, öngörülen maliyetiniz hakkında size bilgi verebilir olmalıdır.

  Makroekonomide Yüksek Lisans, genellikle yeni kariyer yolları açar. Politikacı olarak ya da araştırmacı ya da analist olarak hükümete girmeyi seçebilirsiniz. Farklı ekonomi politikalarının etkisinin daha iyi açıklanabilmesi için bilginizi ortak yurttaşlarla paylaşan makaleler veya teknik açıklamalar da yazan bir yazar veya gazeteci olabilirsiniz. Diğer seçenekler, bir ülkenin mali refahına yatırım yapan özel firmalar için danışmanlar, araştırmacılar veya analistler olabilir.

  Birçok okul, hem sınıf formatlarında hem de çevrimiçi versiyonlarda Makroekonomi alanında Master derecesi sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.