Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Beşeri Bilimler
 • Teoloji
 • Maneviyat
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (14)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

14 Yüksek Lisans programlar içinde Maneviyat 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Maneviyat

  Yüksek lisans derecesi, belirli bir çalışma alanındaki bilgilerini ilerletmek isteyen öğrenciler tarafından takip edilen popüler bir yüksek lisans derecesidir. Eğitimlerini geliştirirken çalışmak isteyenler için faydalı olan, tam veya yarı zamanlı olarak edinilebilir.

  Spiritüellikte Usta nedir? Bu programda öğrenciler, maneviyat anlayışlarını derinleştirmeye odaklanırlar. Her müfredat belirli içeriğe göre değişir, ancak çoğu çağdaş ve klasik manevi gelenekleri, şekilleri ve hareketleri inceler. İncelenecek bazı konular arasında klasik Hıristiyan yazarlar, maneviyat tarihi, maneviyatın İncil temelleri, psikoloji ile maneviyatın bütünleşmesi ve manevî yönün temel ilkeleri bulunmaktadır. Birçok program, teklif yazma ve araştırma ile ilgili dersleri de içerir.

  Bu dereceyi takip eden öğrenciler, fikirlerini açıkça sunmalarına olanak tanıyan iletişim becerileri geliştirdikleri için fayda sağlar. Ayrıca, bir ekip parçası olarak nasıl çalışacaklarını ve eleştirel düşünme ve yazmayı öğrenirler.

  Bu master derecesini kazanmakla ilgili maliyetlerin anlaşılması önemlidir. Faktörler yer, süre ve ikamet durumunu içerebilir ve bunlar bir yerden diğerine büyük ölçüde değişebilir. Öğrenciler belirli ücretleri sorduktan sonra, maddi yardım talep edebilirler.

  Maneviyatta bir yüksek lisans derecesi kazanmak, çeşitli kariyer çeşitliliğine yol açabilir. Bazı iş unvanlarında ruhsal psikolog, manevi yöne- r bakanı, topluluk lideri, danışman, üniversite bakanı, din adamı üyesi, öğretmen, meditasyon eğitmeni ve görev görevlisi bulunabilir. Spiritüellik tüm sınırları aşar, bu nedenle mezunlar dünyanın çeşitli bölgelerinde farklı özel ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda bir iş bulabilir.

  Birçok uluslararası ve yerli kolejde Maneviyatta Yüksek Lisans kazanılabilir. Bazı programlar çevrimiçi bile kullanılabilir. Neyin mevcut olduğunu öğrenmek için, aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.