Keystone logo

8 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Felsefe Mantık 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Felsefe
  • Mantık
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Felsefe Mantık

Lisans derecesini tamamlayan ve belirli bir konuda bilgi tabanını genişletmek veya ilişkili bir alanda bir dereceye kadar ilerlemek isteyen öğrenciler genellikle yüksek lisans eğitimini alabilir. Birçok lisansüstü programın tamamlanması iki yıl kadar sürer, ancak bazı programlar daha az zamanda derece önerir.

Mantık Yüksek Mühendisi nedir? Bu müfredatta yer alan araştırmacılar resmi sistemlerin uygulanmasına odaklanır ve muhakemenin bu sistemleri nasıl kesiştiğini ve etkilediğini inceler. Bu durumda, sistemler dijital olabileceği gibi bilim ve matematikte de kurulabilir, ancak öğrenciler disiplinin daha felsefi yönlerini keşfedebilirler. Diğer çalışma alanları, söylem ve ikna ile sembolik ve sembolik mantığın yanı sıra klasik eğitimdeki temelleri de içerebilir.

Mantık derecesi, öğrencilerin akıl yürütme yeteneğini geliştirerek, bilim ve teknoloji alanlarında son derece önemli olabilecek bir sistemdeki yanılgıları tespit etmelerine yardımcı olabilir. Logic, uluslararası iş dünyasında önemli olan, güçlü müzakere mantığını geliştirmenin yanı sıra müzakereleri nasıl yapacaklarını öğretir.

Akademisyenler için bütçelerini değerlendirirken, potansiyel öğrenciler bu yerin öğrenim ücretini etkileyebileceğini hatırlamalıdır. Okul türünü de görebilirsiniz. Özel üniversiteler ve kolejler genellikle devlet okullarından daha pahalıdır.

Mantık Mastırı seçtikleri takdirde takip edebilecekleri çok sayıda yol vardır mezunları. Birçoğu akademik çalışmalarını ilerletmek, doktora almak ve mantık, felsefe veya bilgisayar bilimleri profesörü olarak akademik dünyaya dalmaktan yana. Diğerleri, mühendislik, iletişim teknolojisi ve benzeri mesleki alanlarda yeteneklerini uygulayabilir, bilgisayar mühendisi veya yazılım programcısı olabilirler.

Mantık Yüksek Lisansını başarmak soylu bir peşinde. Mezunlar, ister akademik alanda, ister özel sektörde olsun, mesleğin tatmin edici bir mesleğini bulmalıdırlar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.