Keystone logo

33 Yüksek Lisans programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Medya Medya Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Medya
  • Medya Yönetimi
Çalışma alanları
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (33)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Medya Medya Yönetimi

Lisansüstü okulun birinci kademesi olarak, yüksek lisans lisans eğitimini ve lisans derecesini alır. Belirli bir mesleki alanda veya çalışma konusunda ustalık kazanmaya izin verir.

Medya Yönetiminde Master Nedir? Bu lisans programı medya şirketlerini yönetmek, stratejik danışmanlık sağlamak ve iletişim liderleri olmak isteyen öğrenciler içindir. Kapsanan konular arasında arama motoru optimizasyonu ve pazarlama, sosyal medya iletişimi, veri odaklı yönetim ve kurumsal yönetim yer alır. Program katılımcıları, çoğu zaman, İnternet güvenliği, küreselleşme ve profesyonellerin karşılaştıkları önemli konuları kapsayacak şekilde çeşitli medya kuruluşları hakkında bilgi sahibi olurlar.

Medya yönetiminde yüksek lisans programından öğrenciler, hemen hemen her sektörde uygulanabilir yararlı mesleki yetenekler olan işletme liderliği ve proje yönetimi gibi becerileri öğrenmeyi bekleyebilir. Ayrıca, organizasyonlar için profesyonel dijital iletişimi etkin biçimde nasıl yürüttüreceğinizi öğrenirler.

Medya yönetiminde bir yüksek lisans derecesinin maliyeti hangi okulun hangi ülkeye gittiğine ve hangi ülkede bulunduğuna bağlıdır. Programlar bir ya da iki yıl sürer. En güncel finansal bilgiler için okullara ulaşmanız daima iyi bir bahistir.

Medya Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmış olan mezunlar, üretim asistanı, piyasa araştırmacısı ve jüri danışmanlarından, iş ortağı, proje yöneticisi, dijital yayıncılık müdürü, gazeteci, medya danışmanı ve program yöneticisi gibi daha üst düzey görevlere kadar uzanan bir kariyer bekleyebilir. Olasılıklar, analistler, yaratıcı yönetmenler veya içerik uzmanları ve stratejistler olarak da mevcuttur. Sektördeki diğer pozisyonlar, pazarlama, yönetim, medya istihbaratı, iş geliştirme, strateji analizi veya düzenleme ve politika ile ilgili olabilir.

Medya Yönetim programlarında yüksek lisans programları dünya çapında bulunabilir. Birçoğu kampüs bazlı derece olabiliyor olsa da, çevrimiçi eğitim imkanları vardır, bu da kendi rahatınızla yaşadığınız kursa devam etmenize ve tamamlamanıza izin verir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.