Keystone logo

24 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Biyoloji Mikrobiyoloji 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Biyoloji
  • Mikrobiyoloji
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (24)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Biyoloji Mikrobiyoloji

Yüksek lisans derecesi, öğrencilerin yaklaşık iki yıl süren bir dersi tamamlamalarından sonra kazanılan bir mezun sertifika türüdür. Genel olarak, bu derece bir öğrencinin seçtiği alanda yüksek düzeyde bir yeterlilik elde ettiğini gösterir.

Mikrobiyolojide Yüksek Lisans Nedir? Bu tür bir derece, öğrencilerin biyoloji hakkında çok küçük ölçekte öğrenmelerine yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Mikrobiyoloji, bakteriler, virüsler, amipler, mantarlar, algler ve hatta bazı bitkiler ve hayvanlar üzerinde yapılan çalışmaları içerir; Tek hücreli organizmalara veya çok hücreli organizmaların spesifik bileşenlerine odaklanabilir. Öğrenciler mikropların yaşadığı ortamların yanı sıra organik kimya, evrim veya hücresel yapı üzerinde çalışabilirler. Bazı programlar, biyoloji eğitimi veya biyolojik mühendislik gibi özel bir odaklanma imkanı sağlayabilir.

Mikrobiyoloji alanında derece tamamlayanların bir takım avantajları vardır.Örneğin, öğrenciler eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini artırmak için yetenekli olabilirler. Buna ek olarak, öğrenciler mikrobiyoloji alanında bir kariyer yapmalarına izin vererek mesleki bilgi tabanını geliştirebilirler.

Bir mikrobiyoloji yüksek lisans derecesinin maliyeti, maddi yardımın varlığından malzemelerin maliyetine kadar her şeye bağlı olacaktır. Öğrenciler doğru ve güncel bilgiler için doğrudan kurumlarıyla iletişim kurmalıdır.

Mikrobiyoloji derecesi kazananlar, birtakım farklı kariyerlerde bulunabilirler. Örneğin, bir tıbbi tesis veya araştırma laboratuvarında çalışmaya son verebilir; Bazı öğrenciler mikrobiyoloji konusunda uzmanlaşmış bilim adamları olmaya devam ediyor. Öğrenciler patologlar, kalite kontrol uzmanları, sanitasyon danışmanları, ekolojik analistler veya eğitimciler olabilirler. İşler çok çeşitli işletmeler, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda bulunabilir.

Mikrobiyoloji yüksek lisans derecesi ile ilgilenen öğrenciler için çeşitli seçenekler mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.