Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 3 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Mikroekonomi 2023

3 Yüksek Lisans programlar içinde Mikroekonomi 2023

genel bakış

Yüksek lisans derecesi, seçtiğiniz alanda kendini geliştirmenin mükemmel bir yoludur. Tamamlanması genellikle yaklaşık iki yıl alır, ancak dünyaya konunun derin bir anlayışına ulaştığınızı gösterir.

Mikroekonomide Master Nedir? Bu ekonomi dalı, tek kararların ve bireysel politikaların finansa nasıl etki ettiğinin incelenmesiyle ilgilidir. Kurslar genellikle piyasalarda meydana gelen değişikliklerin tüketiciler ve şirketler için fiyatlama üzerindeki etkilerini ve vergileri ve kaynakların kıtlığı gibi pazarları etkileyen şeylerin değişimlerini kapsar. Bu çalışma hem tedarikçiler hem de tüketiciler için politikayı etkileyen bilgileri sonuçlarına uyarak tutabilir.

Mikroekonomide bir Ustanın faydaları, mesleki yaşamınızın yanı sıra kişisel hayatınızda da çalışabilir. Maliyet / fayda analizi, stratejik karar verme ve para yönetimi gibi değerli becerileri öğrenebilirsiniz.

Yüksek lisans derecesi, bulunduğunuz yere ve seçtiğiniz okula bağlıdır. Katılmayı planladığınız okuldan ayrıntılı bir tahminde bulunabilirsiniz.

Mikroekonomide bir kariyer sıklıkla istediğiniz gibi görünebilir. Bir şirketin mali politikalarından belirli bir etkiye sahip olan bir finans direktörü olarak kurumsallaşmayı seçebilirsiniz. Veya belki de liderleri, vergilerin farklı pazarlar üzerindeki etkileri hakkında bilgilendirebileceğiniz bir hükümet kapasitesinde bir araştırma analisti görevi tercih edersiniz. Ayrıca, politika değişikliği yoluyla diğer işletmelerin kendilerine daha iyi yardımcı olmaya çalışan bir danışman veya bir araştırmacı olabilirsiniz. Alternatif olarak, bir yazar olarak kariyeriniz, fiyat teklifini ve arzı ve talebi yönlendiren karmaşık teorileri laymenlere anlamanıza yardımcı olarak aradığınız şey olabilir.

Muhtemelen dünyanın herhangi bir yerinde Mikroekonomide Master elde edebilirsiniz. Birçok üniversitede ve kolejlerde ve istediğiniz her yerde çevrimiçi olarak bulunur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Ekonomi Çalışmaları
  • Ekonomi
  • Mikroekonomi
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı