Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 216 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Mimarlık 2023

216 Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık 2023

genel bakış

Lisansüstü eğitimin birinci seviyesi, lisans derecesini aldıktan sonra yüksek lisans derecesi aranır. Yüksek lisans programı, öğrencilerin çalışmalarını yoğunlaştırmasını ve seçilen alanda daha fazla uzmanlaşmasını sağlar.

Mimarlık Yüksek Lisans Nedir? Bu orta öğretim seviyesi estetik olarak hoşa giden yapıların tasarım, teori ve proje planlamasına odaklanmaktadır. Sınıflar, mimari geçmişi, CAD teknik çizimi ve yapısal mühendislik tasarımı içerebilir. Öğrenciler ayrıca yeşil inşaat, sürdürülebilir binalar ve kentsel çürüme konularında uzmanlaşmış dersler de seçebilirler. Programlar ayrıca dijital tasarım teknikleri, çevre inşaat sorunları ve mimari analiz üzerinde yoğunlaşabilir. Vurgu, tarihi binalarda ve tasarımlarında da mümkündür.

Mimaride yüksek lisans derecesine sahip olan mezunlar genellikle detaylı, analitik ve bütçesel bilinçlendirilirler. Diğer yetenekler arasında, para yatırma, ekip liderliği becerileri ve örgütsel yetenekler yer alabilir ve bu da iş hayatında veya ileri eğitiminde büyük bir etkisi olabilir.

Programlar, mimaride yüksek lisans derecesi için üniversiteler arasında değişir, çünkü programlar sıklıkla süre içinde değişir. Aday öğrenciler, seçilen okulla iletişim kurabilir ve programın ücreti ve ücretleri hakkında bilgi isteyebilirler.

Mimaride yüksek lisans derecesine sahip mezunlar, kendileri için çok sayıda kariyer seçeneği sunmaktadır. Bunlar, yapısal mühendisler, koruma görevlileri, kentsel tasarımcılar ve tarihi bina müfettişlerini kapsıyor. Diğer mezunlar, film ve televizyon için set ve prodüksiyon tasarım koordinatörleri olarak pozisyon seçebilirler. Filmlerde mimarlık mezunlarının uzmanlık alanlarından bir diğeri, minyatür set tasarımı ve yapımının denetlenmesidir. Bireyler sınıfları öğretmek, peyzaj mimarı olmak ya da yol ve konut düzenleri geliştiren bir şehir plancısı olarak çalışmayı da seçebilirler. Mimari tarihçiler ve yazarlar olduğu gibi, bina ve konut araştırmacıları da olası kariyer seçenekleridir.

Mimaride yüksek lisans derecesi kazanmak, mezunların kârlı bir ömür boyu kariyer yapmalarını sağlayabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Mimarlık
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (216)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı