Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 110 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Mimarlık Çalışmaları içinde Amerika Birleşik Devletleri 2023

110 Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları içinde Amerika Birleşik Devletleri 2023

overview

ABD'de mimarlık yüksek lisans programları, bu alanda lisans derecesini bitirmiş ve kendisine üstün nitelikler katmak isteyen öğrenciler için idealdir. Şehir ve bölge planlamacılığından gayrimenkul danışmanlığına, ulaşım ve taşımacılık planlaması ve mühendisliğinden yapı yönetimine kadar birçok uzmanlık alanı mimarlık yüksek lisans programlarında sunulur. ABD'deki üniversiteler lisans mezunlarını kabul ettikleri gibi aynı zamanda kariyerlerinde gelimek isteyen çalışan profesyonellere de yüksek lisans eğitimi alma şansı tanımaktadırlar.

Gerek Full-time, gerek part-time olarak mimarlık yüksek lisans eğitimi ABD'de birçok üniversite tarafından, California, New York, Pennssylvania, Güney Carolina ve bunun gibi çeşitli bölgelerde verilmektedir. Programlar genellikle iki ya da üç yıl sürmektedir ve kişisel ya da grup olarak hazırlanacak bir tezle noktalanmaktadır. ABD'de bazı kurumlarda, mimarlık yüksek lisans öğrencilerine finansal olarak da yardım edilmektedir ve bu burslara başvurulabileceğiniz kamusal ve özel birçok kurum bulunmaktadır.

Aşağıdaki programları inceleyerek ABD'de alacağınız bir mimarlık yüksek lisans eğitimiyle mimarlık niteliklerinizi nasıl arttıracağınızı öğrenebilirsiniz!

read_more

filters

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Mimarlık Çalışmaları
fields_of_study
  • Mimarlık Çalışmaları (110)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format