Keystone logo

18 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Modern Tarih 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Modern Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (18)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Modern Tarih

Yüksek lisans programları, ilgili bir alanda lisans derecesini tamamlayan öğrenciler için mevcuttur. Kayıt yaptıranlar detaylı teorik konuları keşfederler ve kurslarıyla yeterliklerini göstermekle yükümlüdürler. Bu programların tamamlanması için genellikle iki ek yıl daha tam zamanlı çalışma gereklidir.

Modern Tarihte Ustanın neye benzediğini merak ediyor olabilirsiniz? Genel bir tarih programına çok benzer, ancak çoğunlukla son iki yüzyıl ile ilgili konulara yoğunlaşıyor. Öğrenciler, modern dünyayı şekillendiren önemli olayları araştırmak için vakit harcıyorlar. Konular genellikle siyasi eğilimleri, çatışmaları ve ekonomik sistemleri içerir. Bazı programlar küresel bir yaklaşıma sahip olacak ve bir dizi kültür ve etkinliği keşfedecek. Başkaları, İngiltere ve ABD gibi batılı güçleri daraltacak. Ne olursa olsun, hızlı teknolojik ilerlemeler ve kültürel genişleme birçok tartışmada hakimdir.

Araştırma, bu programların önemli bir bileşenidir ve öğrenciler araştırma egzersizleri aracılığıyla analitik beceriler geliştirirler. Eleştirel olarak bilgi kaynaklarını değerlendirmeyi ve özgünlük temelinde kategorize etmeyi öğrenirler. Öğrenciler ayrıca doğru kayıtları nasıl tutacaklarını ve yazma ve iletişim yeteneklerini nasıl geliştireceklerini öğrenirler.

Öğrenim ücreti ve ücret masrafları üniversiteler tarafından belirlenir. İlgilenen kişiler dikkate alınan kurumların kabul departmanlarıyla iletişime geçmelidir.

Bu derecelerden birini tamamladıktan sonra, mezunlar çeşitli kariyer için hazırlanırlar. Bazıları eğitimci olur ve kamu ve özel eğitim sistemlerinin farklı kademelerinde dersler verir. Mezunlar ayrıca yeni eğitim kaynakları geliştirmeye çalışabilirler. Analitik kabiliyetleri, eleştirmenlik, düzenleme ve ders kitapları ve öğrenme materyali yazmalarını sağlar. Bazıları güncel olaylarla ilgili alanlarda gazeteci olarak çalışıyor.Diğerleri müzelerde tarihsel ilgi konusu olan özel konularda küratör veya konuşmacı olarak istihdam edilmektedir.

Belirli bir programa karar vermeden önce mümkün olduğunca çok seçenek düşünmek önemlidir. İş yerinde zaman ayırıp ya da geleneksel sınıflar için seyahat edemiyorsanız, bir çevrimiçi üniversiteden yararlanabilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.