Keystone logo

31 Yüksek Lisans programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Medya Multimedya 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Medya
  • Multimedya
Çalışma alanları
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (31)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Medya Multimedya

Lisans derecesini kazandıktan sonra, doktora düzeyinden önce lisansüstü eğitimin ilk seviyesi olan bir yüksek lisans derecesi almayı seçebilirsiniz. Belli bir konuda veya ilgi alanıyla ilgili daha yüksek seviyede bilgi isteyenler içindir.

Multimedya Yüksek Lisesi Nedir? Program odağına bağlı olarak, lisans öğrencileri tasarım, iletişim veya bilgisayar kullanmada kariyer için hazırlar. Ortak nokta, yeni bilgi teknolojilerini anlama ihtiyacı ve fikirler ve mesajların ortam üzerinden nasıl etkin bir şekilde iletileceğidir. Tasarım kursu, reklam, video düzenleme, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetiminden oluşabilir. İletişim kursları gazetecilik, pazarlama, reklamcılık ve görsel-işitsel iletişim içerebilir. Bilgiişlem, iş, bilgisayar mühendisliği, 3D modelleme ve web içeriği geliştirme konularını kapsayabilir.

Multimedya Yüksek Lisansı için eğitim alan araştırmacılar, internet, yeni medya teknolojileri ve gerekli içerikler, özellikle de video, ses ve animasyon hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca, ses, görüntü veya kodları düzenlemek için bir yazılımın nasıl kullanılacağını ve multimedya ile ilgili bir işi çalıştırmak için gerekli bilgiyi nasıl edineceğini öğrenirler.

Eğitim masrafları hangi kurumun ve hangi ülkenin bulunduğu ülkeye bağlı olarak değişir. Programlar genelde bir ile üç yıl arasında sürmektedir. Aday öğrenciler, başvurmadan önce potansiyel akademik programlarla ilgili kapsamlı araştırmalar yapmalıdır.

Master Multimedya programı öğrencilere elektronik ortam, oyun ve eğitim kaynakları gibi ürünlerin yaratılmasında kariyer için bir tasarım odağı hazırlar. Bazı kariyer olanakları arasında bilgisayar oyunu tasarımcısı, animatör, veri görselleştirici, hareketli grafik tasarımcısı, yayın tasarımcısı ve web tasarımcısı bulunmaktadır. İletişim kariyer seçenekleri, gazeteci, pazarlama iletişimi veya reklamcılık mesleğini veya görsel-işitsel iletişimciyi içerebilir. Hesaplamayla ilgili roller, dijital pazarlamacı, yazılım mühendisleri, sistem mühendisleri, veri bilimcileri veya oyun geliştiricileri içerebilir.

Master Multimedya programları, kampüs içinde veya çevrimiçi olarak dünyanın çeşitli yerlerinde mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.