Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 26 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Nükleer Enerji Mühendisliği 2024

26 Yüksek Lisans programlar içinde Nükleer Enerji Mühendisliği 2024

genel bakış

Bir master diploması öğrenciler çalışmanın belirli bir alanda bilgi ve becerilerini artırmak için arıyorlar. Birçok program ile ilgili bir disiplin içinde bir lisans derecesi gerektirir. Nükleer Enerji Mühendisliği Bir Usta alanında kariyer için bir rekabet avantajı sağlayabilir.

Nükleer Enerji Mühendisliği Yüksek Lisans nedir? Program çalışmaları bilgi ve nükleer teknoloji ve politika ile ilgili becerilerin oluşmaktadır. Dersler reaktör fiziği, nükleer yakıtlar ve malzemeler, yakıt çevrimi, atık yönetimi ve güvenlik konularını içerebilir. Nükleer güç, ekonomik, sosyal ve siyasal bağlamlarda Tartışmalar küreselleşen endüstrisi için mezun hazırlamak. Öğrenciler mühendislik ve nükleer sistemlerin işletilmesi becerileri, izleme ve üretim süreçlerini, kural ve yönetmelikler, teknik kriterleri ve emniyet tasarımı kazanır. Bu alanların iç içe talimat multidisipliner projelerde liderlik yeteneği üretir.

Kişisel olarak, seçici yararları geliştirme ve sistemlerin geliştirilmesine katılan olabilme yeteneğine ilave olarak meslek olanaklarının gelişme bulunmaktadır. Hem işçiler ve kamu güvenliği daha iyi yöntemleri ve gelişmiş mühendislik tasarımı kar elde edebilirsiniz.

Programlar dünya çapında mevcut olan ve maliyet konumu ve müfredata göre değişir. Öğrenciler en iyi şekilde amaçlarına uygun hangi seçenek belirlemek için kendi olanaklarını araştırma gerekir.

Nükleer enerji elektrik üretimi için artan talebi karşılamada fosil yakıtlara bir alternatif sunan, dünya çapında pek çok ülkede kullanılmaktadır. Kalkınma planları, nükleer güç şu anda kullanılan yerlerde yanı sıra uygulanmakta olan yerlerde Uzmanları ülkelerde ihtiyaç vardır. Mezunlar kamu hizmeti şirketleri, laboratuarlar, danışmanlık firmaları, bitki tasarımı firmaları, devlet ve özel kurumlar tarafından istihdam edilmektedir.İşler tasarım mühendisliği ve geliştirme, araştırma, akademik eğitimi, proje veya servis yönetimi ve bitki çalışmasını içerir. Enerji üretimi alanında ek olarak, nükleer enerji uzmanları tıp, tarım, imalat ve güvenlik alanlarında ihtiyaç vardır.

Bu zorlu küresel sektöründe kariyer ilerletmek için, aşağıdaki program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofisi arayın.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Enerji Bilimi
  • Enerji Mühendisliği
  • Nükleer Enerji Mühendisliği
Çalışma alanları
  • Enerji Bilimi (26)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı