Keystone logo

8 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Fizik Nükleer Fizik 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Fizik
  • Nükleer Fizik
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Fizik Nükleer Fizik

Bir lisans dersini tamamladıktan sonra, öğrencilerin yüksek lisansını sürdürmeleri sık görülür. Bu türden bir lisans eğitimi genellikle mezunlarını belirli kariyer alanları için eğitir.

Bazı iddialı öğrenciler, Nükleer Fizikte Nelerin Yüksek Olduğunu Merak ediyor olabilirler. Nükleer fizikte yüksek lisans diploması, genellikle araştırma alanına odaklanır ve teknoloji ve güvenlik konularında bilgi sahibi olur. Çalışma ve araştırma kursları, nadir izotoplar, nadir reaksiyonlar, nükleer fisyon ve nükleer maddelerin yaşam öykülerini kapsayabilir. Bu tür programlar, evrendeki unsurların nasıl oluşturulduğu gibi daha geniş temaların daha iyi anlaşılmasına yol açmalıdır.

Nükleer fizikte yüksek lisans tamamladıktan sonra, öğrenciler genellikle verileri analiz etme ve sonuç çıkarma becerisi de dahil olmak üzere birtakım pratik beceriler kazandılar. Buna ek olarak, öğrenciler nükleer prosesleri daha iyi anlamak ve alanda laboratuar araştırmaları yapmak için araçları ve teknolojiyi güvenli bir şekilde kullanabilmelidir.

Nükleer fiziğin yüksek lisans derecesi, dersin tam veya yarı zamanlı olarak tamamlanıp tamamlanmadığına bağlı olarak, tamamlanması iki yıl alabilir. Her iki seçenek de, genellikle kendi programını seçmek isteyen ve derece elde etmenin toplam maliyetini etkileyebilecek öğrenciler için geçerlidir.

Nükleer Fizik Yüksek Mühendisi'nden kaynaklı birkaç meslek, nükleer mühendis, nükleer fizikçi veya tıbbi nükleer fizikçi olarak çalışmayı içerir. Nükleer mühendisler genellikle laboratuarda araştırma yaparlar ve santrallerde, imalatta, havacılık endüstrisinde veya orduyla yerinde çalışabilirler. Nükleer fizikçiler, diğer taraftan laboratuarlarda genellikle daha teorik çalışmalar yapar. Çalışmaları, iletişim, sağlık, elektronik ya da uzayda nükleer enerjinin kullanılması gibi alanlarda yoğunlaşabilir. Tıbbi nükleer fizikçiler, hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisinde ve saptamasında nükleer enerjinin tıbbi sonuçları konusunda uzmanım.

Master 'nın nükleer fizikteki programları dünyanın değişik ülkelerinde sunulmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.