Keystone logo

24 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Psikolojisi Okul Danışmanlığı 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Psikolojisi
  • Okul Danışmanlığı
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (24)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Psikolojisi Okul Danışmanlığı

Yüksek lisans derecesi, bir ila dört yıllık bir süreyi tamamlamak için alabileceğiniz bir lisansüstü niteliktir. Bazı programlar, öğrencilerin bir dizi tez hazırlamasını veya belirli bir kredi saati sayısını tamamlamanın yanı sıra uygun bir sınava girmesini gerektirir. Programlar profesyonel veya araştırmaya dayalı olabilir.

Okul Danışmanlığında Usta Nedir? Öğrencilere genellikle K-12 öğrencileri, okulları, aileleri ve toplulukları için danışma stratejileri verilmektedir. Öğrenciler, okul danışmanlığı ilkeleri, danışmanlık becerileri ve teknikleri, aile sistemleri kavramları, çok kültürlü danışmanlık, insan gelişimi ve gelişimi ile psikopati ve tanı gibi dersleri alabilir. Yüksek lisans programındaki bireyler, her yaştan öğrencinin akademik, kariyer, sosyal ve duygusal gelişim üzerine odaklanarak okuldaki başarıyı yakalamalarına ve yetişkinler olarak yaşamları sürmeye hazırlanmalarına yardımcı olmayı öğrenirler.

Okul danışmanlığında yüksek lisans derecesi elde etmenin birçok yararı vardır. Mezunlar genellikle mükemmel dinleme becerileri geliştirirler. Hedeflere odaklanma biçimini başkalarına öğretmek yoluyla, genellikle bu becerileri de yakalarlar. Öğrenciler ayrıca çeşitli geçmişlerden gelen kişilerle çalışma deneyimi kazanabilirler. Bu, onların çeşitli toplulukların işleyişini anlayan merhametli bireyler olmasını sağlar.

Dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler farklı yüksek lisans programları sunmaktadır ve maliyetler, tamamlanma zamanı ve ders saatine göre değişebilir. Öğrenim beklentilerini öğrenmek için özel ilgi okullarına başvurun.

Bir okul danışmanlığı masterı, öğrencileri okul danışmanları, idari asistanlar ve diğer akademik pozisyonlar olarak hazırlayabilir. Bazı mezunlar, kar amacı gütmeyen kuruluşlarla mesleklerini sürdürürler; bu da, yoksun ve istismara uğramış çocuklara yardım edebiliyorlar. Mezunlar aynı zamanda klinik vaka yöneticileri, sosyal hizmet uzmanları, rehber öğretmenler veya özel eğitim öğretmenleri olarak meslek yaşamlarına hak kazanabilirler. Az miktarda ek kurs ve lisans ile mezunlar, zihinsel sağlık uzmanları ve zihinsel sağlık terapistleri olarak iş bulabilirler.

Okul danışmanlığında bir yüksek lisans, geleneksel kampüs içi bir ortamda veya çevrimiçi bir lisans programı aracılığıyla kolayca takip edilebilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.