Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 45 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Okul Yönetimi 2024

45 Yüksek Lisans programlar içinde Okul Yönetimi 2024

genel bakış

Eğitimlerini ilerletmek ve yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için, bir yüksek lisans derecesi ortak bir yoldur. Programa ve üniversiteye bağlı olarak, bu ileri derece bir ila üç yıl içerisinde edinilebilir ve yerel veya uzaktan tamamlanabilir.

Okul Yönetimi'nde Master Nedir ve Neler Gerektir? Bu derece, etim, yasallıklar ve eğitimin en iyi uygulamaları konusunda güçlü bir geçmiş oluşturarak öğrencileri yarının okullarında lider yapmaya hazırlayabilir. Genellikle, lisans programının bir kısmı, öğrencilerin destekleyici ve başarılı okul ortamları yaratmada deneyim kazanmaları için üniversitenin programıyla işbirliği yapan gerçek okul bölgelerinde çalışmayı gerektirir. Öğrenciler, öğretmenlik yöntemleri, eğitim teknolojisi ve liderlik stratejileri gibi konularda pratik ve gerçek dünya deneyimi kazanırken okul yönetimi dünyasına dalmış durumdadırlar.

Diplomalarını tamamlayan öğrenciler genel olarak dünyadaki okul ve eğitim programlarını yönetmeye hazırdırlar. Öğrenciler, çeşitli öğrenme ortamlarını destekleme, öğrenci performansını değerlendirme ve geliştirme, kritik liderlik becerileri geliştirme kabiliyetine sahip olabilirler. Bu yeterlilikler yalnızca ileri eğitim kariyerleri için mezunlar hazırlamakla kalmaz aynı zamanda kişisel gelişimlerini de geliştirebilirler.

Yüksek lisans için bütçeye mi çalışıyorsunuz? Göz önüne almanız gereken çok çeşitli faktörler vardır, bunların çoğu programlar arasında değişecektir. Öğrenim ücretleri ve ücretler hakkında ayrıntılı bilgi için istediğiniz okulun iş bulma bürolarına başvurmalısınız.

Okul yönetiminde güçlü geçmişe sahip öğrenciler için çok kariyer yolları bulunabilir. Mezunlar, okul müdürleri, üniversite kayıt memurları, okul müdürleri, öğretim program koordinatörleri ve özel ve kamu eğitimi alanındaki diğer birçok pozisyon gibi rolleri doldurmaya devam edebilir. İstihdam için ek fırsatlar, eğitim medyası, eğitim danışmanlık firmaları ve kurumsal eğitim yönetimi gibi endüstrileri içerebilir.

Okul Yönetimi Yüksek Lisans ile kariyer potansiyelini artırın ve hayati beceriler kazanın. Yerel veya uzaktan olsun, belirli hedeflerinize ve eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir üniversite var. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Liderliği
  • Okul Yönetimi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (45)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı