Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Yönetim çalışmaları
 • Yönetim
 • Organizasyon Yönetimi
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (28)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

28 Yüksek Lisans programlar içinde Organizasyon Yönetimi 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Organizasyon Yönetimi

  Yüksek lisans derecesi, lisans derecesi kazandıktan sonra öğrencilere sunulan eğitim seçenekleridir. Müfredat daha ileri ve yoğun olduğundan, bu tür bir derece genellikle tamamlamak için daha az zaman almaktadır.

  Örgüt Yönetiminde Yüksek Lisans Nedir? Her başarılı iş veya organizasyon, işlevsel ve yapılandırılmış bir çevre yetiştirmeye yardımcı olması için nitelikli profesyonellere ihtiyaç duyar. Bu tür diploma, ileri yönetim teknikleri, iletişim taktikleri ve planlama stratejileri üzerine öğrencilerin liderlik rolleri hazırlamasına yardımcı olur. Bazı dersler, insan kaynakları, etik, liderlik teorisi, pazarlama veya finansal ve işletme ile ilgili yönetim becerilerini inceleyebilir. Bu konuda yüksek lisans yapmış olan öğrenciler, işletmelerin başarılı olmasına yardımcı olmaya hazırlanmalıdır.

  Bu çalışma, öğrencilerin, yaşamın tüm alanlarında yararlı bir araç olabilecek liderlik sezgilerine tam olarak katılmalarına yardımcı olur. Bu konudaki öğrenciler aynı zamanda daha iyi iletişim becerilerine ve eleştirel düşünme yeteneklerine sahip olma eğilimindedirler.

  Bir lisansüstü programın maliyeti, genellikle, programı tamamlamak için gereken ders sayısına bağlıdır. Farklı üniversitelerin genellikle kendi benzersiz öğretim planları vardır, bu nedenle öğrenciler kayıt koşulları hakkında daha fazla bilgi için okullarla iletişime geçmelidirler.

  Organizasyon yönetiminde yüksek lisans derecesine sahip öğrenciler, çok çeşitli sektörlerden kariyer fırsatları düşünebilirler. Örgüt yönetimi ve idaresi pozisyonları, büyük uluslararası şirketlerden kâr amacı gütmeyen kuruluşlara veya devlet kurumlarına kadar çok sayıda sektörde bulunmaktadır. Bu alandaki bazı popüler işlerde eğitim ve geliştirme müdürü, satış müdürü, sosyal hizmet çalışanı, insan kaynakları yöneticisi ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Örgüt İdaresinde Yüksek Lisans arayışı, öğrencilerin yalnızca lisans derecesine sahip öğrencilere göre daha fazla istihdam edilmesine yardımcı olabilir.

  Dünyadaki pek çok üniversite, nitelikli öğrencilere yüksek lisans derecesi sunmaktadır. Genellikle hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı çalışma seçenekleri bulunur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.