Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 43 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Orta Öğretim 2024

43 Yüksek Lisans programlar içinde Orta Öğretim 2024

genel bakış

Yüksek lisans ve ilgili lisanslar bazı kariyerler için gerekli olabilir. Ayrıca, lisans ve doktora çalışmaları arasındaki geçiş noktası olabilirler.

Orta Öğretim'de Usta Nedir? Bu programlar çoğunlukla, öğretmen adaylarını post-ilkokul sınıflarında öğrencilere öğretmeye hazırlamak için tasarlanmıştır. Bu, genellikle, sanat, müzik, matematik, beşeri bilimler veya bilim dalları gibi uzmanlık alanlarındaki dersleri tamamlamak ve orta öğretim sırasında keşfedilen konuların tümünde bilgi geliştirmeyi içerir. Etik, pedagojik kuram, sosyoloji ve değerlendirme bilimindeki dersler de genellikle bu yüksek lisans derecesinin bir parçasıdır. Öğrenciler, orta öğretimde yüksek lisans yapmadan önce iki ila dört yıl arasında bir yerde kalmayı düşünmelidirler.

Birçok kurum, belirli bir yargı alanındaki lisanslama sınavlarına hazırlık yapmakta ve hatta bazıları bu gibi kursları programa dahil etmektedir.Lisans hazırlığının yanı sıra, bu programlar çoğu zaman mezunlarına etkili bir ders planlama ve doğru öğrenci değerlendirmesi gibi bir öğretmen olarak başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı hedeflemektedir.

Öğrenim ücretlerinin doğru ve güncel bir tahmini için seçtiğiniz kurumun kabul bölümüne bakın. Genellikle bu tür bilgilerin en güvenilir kaynağıdır.

Ortaöğretim master programında yer alan katılımcıların birincil hedefi öğretmen olmaktır. Çoğu yargı bölgesinde, bu pozisyon, adayların kalıcı bir görev için değerlendirilmeleri için kapsamlı bir eğitim, staj ve lisans verme süreci gerektirir. Bazen, bir öğretmenin yönetim kurulu gözden geçirmesi ve onaylanması yoluyla kalması için bir bekleme süresi vardır. Öğretmenler genellikle, eğitim teorisine ve kurumsal öğrenme hedeflerine dayalı benzersiz sınıf çalışması geliştirip bunları yaratmakla sorumludur.Ayrıca çoğu zaman öğrencilerin rehberliği altındaki başarılarını da hesaba katarlar. Öğretmenler, öğrenci kulüplerine tavsiyelerde bulunmak veya atletik takımlara koçluk yapmak gibi önde gelen sınıflara ek olarak faaliyetlerde bulunurlar.

Doğru orta öğretim programı büyük olasılıkla sizi bekliyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Eğitim ve Pedagoji
 • Orta Öğretim
Çalışma alanları
 • Eğitim ve Pedagoji (43)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı