Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Sosyal Bilimler
 • Alan Çalışmaları
 • Orta Doğu çalışmaları
Çalışma alanları
 • Sosyal Bilimler (38)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

38 Yüksek Lisans programlar içinde Orta Doğu çalışmaları 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Orta Doğu çalışmaları

  Yüksek lisans derecesi, belirli bir alan veya endüstride etkili bir şekilde kapsamlı bir eğitim dersini başarıyla tamamlayan bireylere verilen gelişmiş bir akademik atıftır. Çoğu lisansüstü programın tamamlanması yaklaşık iki yıl alır ve genellikle ilgili lisans programında kazanılan bilgilere dayanır.

  Orta Doğu Araştırmaları Yüksek Lisesi nedir? Bu titiz program genellikle tamamlanması iki yıl alır ve Ortadoğu ile alakalı konuların geniş bir bakış açısını içerir. Böyle bir programda öğrenciler Orta Doğu tarihini, İslami ve dini çalışmaları, Ortadoğu sanatı ve arkeolojisi ile Arapça, İbranice, Farsça ve Türkçe olarak yazılan çeşitli dil ve önemli edebiyat eserlerini kapsamalarını beklemelidir. Mısır Araştırmaları ve Asyoloji gibi eski kültürlerin yanı sıra bu alana ilgi duyulan ekonomik hususlara da dikkat gösterilecektir.

  Orta Doğu Çalışmaları Yüksek Lisans programından mezun olan öğrenciler, çok çeşitli global pozisyonlar için hazırlanmıştır. Ayrıca, daha önce işe alınırlar ve derecesi bulunmayan ya da daha az olanlardan daha yüksek maaşları emredebilirler.

  Ortadoğu Araştırmaları Yüksek Lisansını edinme maliyeti, programın süresi, sunduğu bölge ve programın kendisinin ve okulun sunduğu prestij gibi temel faktörlere bağlı olarak değişir.

  Orta Doğu yüksek lisans programlarından mezun olan çoğu kişi, yüksek öğrenimde, kültürel irtibatta bulunanlarda ya da analist olarak çalışırken, diğerleri danışmanlık, tercüme, dış servisler, sivil toplum kuruluşları ya da özel sektörde istihdam ederler. Diğerleri henüz dereceyi daha gelişmiş bir derece elde etmenin bir aracı olarak kullanmaktadır.

  Ortadoğu'daki araştırmalarda bir Master, sizin için doğru olan iş akışına benziyorsa, geniş global program dizinimize erişin ve ihtiyaçlarınıza en uygun programı bulmak için lider formu kullanın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.