Keystone logo

15 Yüksek Lisans programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Bilgisayar Bilimi Programlama Dilleri 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Bilgisayar Bilimi
  • Programlama Dilleri
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (15)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Bilgisayar Bilimi Programlama Dilleri

Dereceler söz konusu olduğunda, bir yüksek lisans yüksek rütbeli veya yüksek maaşlı meslekler için en üst düzey gerekliliklerden biridir. Yüksek lisans derecesi lisans derecesinden sonra elde edilir ve tamamlanması genellikle yaklaşık iki yıl alır.

Programlama Dillerinde Usta Nedir? Yazılım yazma ile ilgilenen mezun öğrenciler bu tür bir derece ararlar. Kurs, ağlar, yazılım geliştirme süreçleri ve veritabanları üzerinde potansiyel odaklanarak Java veya nesne tabanlı programlama gibi çeşitli bilgisayar dillerini kapsayabilir. Bu teknoloji ve kodlama ile çalışan gelişmiş kariyerlere kapı açabilecek bir bilgisayar bilimleri derecesi.

Programlama dillerinde yüksek lisans eğitimine devam eden öğrenciler daha organize olmaya eğilimli olurlar ve genellikle istisnai olarak zamanlarını yönetebilirler. Buna ek olarak, çoğu zaman, kariyer seçeneklerini genişletebilen, teknolojide ve çeşitli BT gelişmelerinde uzmanlaşmışlardır.

Bir yüksek lisans derecesinin maliyeti asla kesin değildir. Her yıl değişebilir ve çoğunlukla kurum tarafından karar verilir. Öğrenciler, özellikle seçtikleri okulları, özellikle de ödenebilecek masraflar konusunda araştırmalıdır.

Programlama dillerinde uzman olarak mezunlar genellikle bir bilgisayar programcısı veya kod yazıcısı gerektiren şirketler için çalışabilirler. Bu işletmeler Java Komut Dosyası, C, Python veya başka pek çok dilde güvenebilirler. Aslında öğrenciler, aynı şirkette bulunan işyerine göre dil değiştirme olanağına sahip iş bulabilirler. Öğrenciler işleri bir yazılım teknisyeni veya yazılım mühendisi olarak bulabilir. Daha uzmanlaşmış bir mezun olan bazı mezunlar ayrıca çekici bir yapay zeka geliştiricisi olarak çalışabilirler.

Bu derece üniversitelerde ve kolejlerde alınabilir. Online seçenek, uzaktan öğrenmenin daha etkili olmasını isteyenler için de mevcut olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.