Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Beşeri Bilimler
 • Edebiyat
 • Sömürgecilik Sonrası Edebiyat
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (3)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

3 Yüksek Lisans programlar içinde Sömürgecilik Sonrası Edebiyat 2024

  Popular study format

  Popular education type

  Yüksek Lisans programlar içinde Sömürgecilik Sonrası Edebiyat

  Yüksek lisans derecesi, öğrencilerin lisans eğitim süreleri boyunca öğrendikleri her şeyin anlaşılmasını arttırmaya odaklanan bir yüksek lisans derecesidir. Bir ustanın programı tipik olarak iki yıl alır, ancak bu, kişiden kişiye ve sahadan tarlaya değişir.

  Sömürgesiz Edebiyatta Usta Nedir? Bu program Amerikan ve Avrupa edebiyatının geleneksel ve yeni alanlarını kapsar. Dersler boyunca öğrenciler, Shakespeare ve Dickens, Ayn Rand ve Toni Morrison gibi büyük yazarların eserlerinden daha fazla bilgi okuyabilir, analiz edebilir ve yorumlarlar. Kurslar, eserlerin kendilerinin analizi ve yorumlanması üzerine yoğunlaşabilir veya yaratıcı yazılara ve edebi teorideki son gelişmelere daha fazla odaklanabilirler. Öğrenciler, edebi eserlerin sömürge deneyimi üzerine yansıttığı yanı sıra diaspora, ulus ve göç gibi küresel fenomenlere nasıl etki edebileceklerini keşfetmeye teşvik edilebilir.

  Edebi çalışmaların mezunları içerik derinlemesine analiz etme ve bilgiye dayalı sonuçlara ulaşma, güçlü iletişim becerileri (hem yazılı hem de sözlü) ve ayrıntıya mükemmel bir dikkat verme de dahil olmak üzere birçok arzulanan özelliklere sahip olma eğilimindedir. Öğrenciler ayrıca kendi kültürleri için daha büyük bir anlayışa ve şefkate sahip olma eğilimindedirler. Bu niteliklerin her biri hem profesyonel hem de kişisel çabalarda faydalı olabileceğini kanıtlayabilir.

  Yüksek lisans derecesi fiyat açısından büyük farklılık gösterir ve birçok faktöre bağlıdır. Yer, süre ve eğitim modu (çevrimiçi veya çevrimdışı) bir programın nihai maliyetini etkiler.

  Sömürge sonrası edebiyatta dereceye sahip olan insanlar genellikle birçok heyecan verici pozisyon için nitelikli olduklarını ve çeşitli alanlarda yüksek talep gördüğünü fark etmektedirler. Mezunlar öğretmenler, profesörler, editörler, yazarlar, pazarlama uzmanları, hibe yazarları, öneri yazarları, reklam metin yazarları ve araştırmacılar olabilir. Birçoğu, yayıncılık şirketleri, reklam ajansları, pazarlama firmaları, gazeteler ve web sitesi geliştirme şirketleri ile kariyer gerçekleştirme eğiliminde.

  Birçok kurum sömürge sonrası literatürde derece önerir. Esneklik ve kolaylık sunmak için çevrimiçi programlar giderek popüler hale geliyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.