Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Toplumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Sürdürülebilir Altyapı
Çalışma alanları
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (14)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

14 Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilir Altyapı 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilir Altyapı

  Yüksek lisans programları, öğrencilere lisans programında aldıkları eğitimi derinleştirme fırsatı sunar. Bir master derecesi daha uzmanlaşmış ve öğrencinin seçtiği konunun derin bir dalışı sağlar. Dahası, bu derece genellikle daha karlı kariyer yolları açmaktadır.

  Sürdürülebilir Altyapıda Master Nedir? Bu yüksek lisans programları, benzersiz bir eğitim oluşturmak için mühendislik, ekonomi ve çevre koruma birleştirir. Öğrenciler, su teknolojisi, çevre yönetimi, sürdürülebilir toplum, teknoloji gibi alanlara odaklanmayı seçebilirler. Her programın amacı hem faydalı hem de çevre dostu altyapı tasarımını tasarlayabilecek ve yönetebilecek profesyoneller yaratmaktır. Öğrenciler bazı programları altı ayda tamamlayabilirken bazıları bitirmek iki yıla kadar sürebilir.

  Öğrenciler normalde bu yüksek lisans programlarını olağanüstü problem çözme yeteneği ile mezun eder. Ayrıca, Sürdürülebilir Altyapı Yüksek Lisans mezunları genellikle çevre ve onlara kariyer ilerleme yardımcı proje planlama becerileri konusunda yoğun bir anlayışa sahiptir.

  Bu programların uzunluğu değişebilir, bu nedenle maliyet de olabilir. Kredi başına maliyet, program uzunluğu ve mezuniyet için gerekli krediler gibi faktörler, bir yüksek lisans derecesinin toplam fiyatını etkileyebilir. Öğrenciler, beklenen maliyeti belirlemek için seçtikleri üniversitelerine danışmalıdır.

  Dünya iklim değişikliği ile karşı karşıya olduğundan hükümet, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve özel kuruluşlar bu tür eğitime sahip insanlara ihtiyaç duymaktadır. Mezunlar, altyapıya yatırım yapmak isteyen hükümetler için danışmanlık yapmaya devam edebilirler. Ayrıca, Sürdürülebilir Altyapı Yüksek Lisans mezunları, çevre dostu yapılar konusunda uzmanlaşmış tasarımcılar ve mühendisler olabilir. Bu profesyoneller, gelişmekte olan ülkelerde veya diğer bölgelerdeki özel firmalar için kar amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışabilirler.

  İlgilenen insanlar Sürdürülebilir Altyapı'da Neredeyse her yerden bir Usta kazanabilirler. Aday öğrenciler, yerel üniversiteler, çevrimiçi programlar ve dünya çapındaki üniversiteler arasından seçim yapabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.