Keystone logo

13 Yüksek Lisans programlar içinde Turizm ve Otelcilik Turizm Sürdürülebilir Turizm 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Turizm ve Otelcilik
  • Turizm
  • Sürdürülebilir Turizm
Çalışma alanları
  • Turizm ve Otelcilik (13)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Turizm ve Otelcilik Turizm Sürdürülebilir Turizm

Yüksek lisans programı, öğrencilerin lisans eğitim programlarında öğrendikleri becerileri içerir. Öğrenciler belirli alanlarda uzmanlaşır ve daha karlı kariyer beklentileri için açık kapılar açar.

Sürdürülebilir Turist Yüksek Lisans Nedir? Adından da anlaşılacağı üzere, sürdürülebilir turizm çalışması, çevrecilik ve turizm endüstrisi arasındaki kesişimi inceliyor. Öğrenciler yenilik yapma yolları geliştirmek için işletme yönetimi, misafirperverlik ve sürdürülebilirlik konularında eğitim alabilirler. Bazı öğrencilerin programı tamamlamak için bir yüksek lisans tezi tamamlamaları gerekebilir. Öğrenciler genellikle çalışmalarını turizm ekonomisi, stratejik yönetim, pazarlama veya daha fazla alanlarda yoğunlaştırabilirler. Tam zamanlı öğrencilerin, programa bağlı olarak Sürdürülebilir Turizm Yüksek Lisansı kazanmak için bir ila iki yıl arasında ihtiyaçları olabilir.

Sürdürülebilir Turizm Yüksek Lisansı ile mezun olan öğrenciler genellikle birçok şirketin değer verdiği işletme yönetimi becerilerini kazanmışlardır. Ayrıca, işverenler eleştirel düşünme becerileri ve büyük piyasa güçlerini anlama nedeniyle bu mezunları arayabilirler.

Sürdürülebilir Turistteki Bazı Ustalar diğerlerinden daha pahalıya mal olabilir. Öğrencilerin, kendi özel programlarının ne kadarına mal olacağını görmek için üniversiteleri ile kontrol etmeleri önemlidir. Kredi saati başına maliyeti, alması gereken kredi saatlerinin sayısını ve yerel ya da uluslararası öğrencilerin maliyetinde bir fark olup olmadığını soruşturmalıdırlar.

Sürdürülebilir Turizm alanında Master ile mezun olduktan sonra, insanlara bol miktarda kariyer seçeneği sunulabilir. Bazı mezunlar, oteller, tatil köyleri ve diğer turizm merkezlerinin işletmesini denetleyen turizm müdürleri olurlar. Diğerleri, seyir hatları gibi turizm şirketleri için çalışmaya devam ediyor. Bu danışmanlar ve danışmanlar, kaliteyi ödün vermeden şirketlerini daha çevreye duyarlı hale getirmek için çalışırlar. Bu profesyonellerden bazıları turizm odaklı şirketlerde yönetici seviyesine kadar çalışmakta ve diğer profesyonellerin tüm ekiplerini yönetmektedir.

Tıpkı turizm sizi her yere götürebildiği gibi, öğrenciler Sürdürülebilir Turizm Yüksek Lisansını internet bağlantısı ile her yerden kazanabilirler. Geleneksel sınıfları tercih eden öğrenciler, yerel, bölgesel ve uluslararası üniversiteler arasından seçim yapabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.