Keystone logo

158 Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları Sürdürülebilirlik 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Sürdürülebilirlik
Çalışma alanları
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (158)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları Sürdürülebilirlik

  Bir yüksek lisans programı genellikle lisans tamamlamayı izler. Yüksek lisans arayışında öğrenciler seçtikleri konuyla derinlemesine ilgilenir ve daha önce olduğundan daha uzmanlaşırlar. Konunun bu şekilde daha iyi anlaşılması, öğrencinin daha karlı kariyer yollarını sürdürmesini sağlar.

  Sürdürülebilirlik Efendisi Nedir? Bu yüksek lisans programları öğrencileri iklim değişikliğiyle yüzleşmeye ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmaya hazırlar. Öğrenciler yönetim, çevre çalışmaları, işletme faaliyetleri, ekosistemler, atık yönetimi ve ekonomi ve siyaset derslerini alıyorlar. Ayrıca, öğrenciler bu konuların her biri arasındaki etkileşimleri öğrenir ve daha çevre bilincine sahip bir toplum nasıl kurulacağı üzerine teorileri inceler. Tam zamanlı bir öğrenci, üniversiteye bağlı olarak böyle bir programı bir yıl kadar kısa veya iki yıla kadar tamamlayabilir.

  Sürdürülebilirlik alanında Master derecesi bulunan mezunlar, neredeyse tüm kariyer için uygulayabilecekleri en üst düzey yönetim becerilerine sahiptir. Ayrıca, öğrenciler bir hedefi gerçekleştirmek için karmaşık sistemler ile nasıl çalışacaklarını öğrenirler. İşverenler, bu öğrencilerin edindikleri araştırma becerilerini de değerlendirebilirler.

  Kaydolmadan önce, muhtemel yüksek lisans öğrencileri her bir programın maliyetlerini düşünmelidir. Kredi başına maliyet, öğrencinin bulunduğu yer ve programın uzunluğu gibi değişkenler, Sürdürülebilirlik Yüksek Lisansının fiyatını etkileyebilir.

  Sürdürülebilirlik Yüksek Lisansına sahip birçok mezun, özel firmalar veya devlet kurumları için çevre uzmanları olmaya devam etmektedir. Bu uzmanlar, bu organizasyonlara projelerinin çevresel etkilerini anlatan danışman olarak görev yapıyorlar. İşletmeler sürdürülebilir kalmalarını sağlamak veya işyerinde çevre dostu politikalar uygulamak için mezun tutabilir. Mezunlar, aynı zamanda, yükseköğretim kurumlarındaki çevre odaklı kar amacı gütmeyen kuruluşların veya araştırmacıların yöneticileri olabilmektedirler.

  Aday öğrencilerin okudukları seçenekler vardır. Öğrenciler çevrimiçi, yerel üniversitelerde veya yabancı bir ülkede ders alabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.