Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Eğitim ve Pedagoji
 • Öğretmenlik
 • Sanat Eğitimi
Çalışma alanları
 • Eğitim ve Pedagoji (31)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

31 Yüksek Lisans programlar içinde Sanat Eğitimi 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Sanat Eğitimi

  Yüksek lisans derecesi, eğitimlerini daha da ilerletmek isteyen öğrenciler için gelişmiş fırsatlar sunar. Lisansüstü programlardaki küçük sınıf büyüklükleri, öğrencilerin bir ila iki yıllık yoğun bir çalışma ile kariyerlerini geliştirmek için gerekli becerileri kazanmalarını sağlar.

  Sanat Eğitimi Yüksek Lisesi Nedir? Sanat eğitimindeki yüksek lisans programları, öğrencileri dünya çapında eğitim deneyimlerinin sahipliğini almaya hazırlayabilir. Öğrenciler orta veya çağa özgü eğitimde uzmanlaşabilir veya müfredatını çok çeşitli sanat teknikleri, geçmişleri ve öğretim yöntemleri ile dengelemeyi seçebilirler. Uzmanlaşmanın diğer alanları savunuculuk, tarih, topluluk sanatları, müze eğitimi ve sanat küratörlüğünü içerebilir. Öğrenciler genellikle stajın içinde ve dışında hem teorik hem pratik deneyim sahibi güçlü bir müfredat alırlar ve kendilerini seçkin eğitimciler olarak titiz dersler ve araştırmalarla incelerler.

  Sanat Eğitimi Yüksek Lisansını tamamlayan öğrenciler, çok yaşlı gruplar arasında öğretim, ayrıntılı sanat analizi ve eleştiri yapma ve profesyonellik ve hassasiyetle tarihin tarihçelerini gezme becerisi kazanabilirler. Bu özellikler hem bir öğrencinin mesleğini ilerletebilir hem de bir sanatçı olarak daha da gelişmesine izin verebilir.

  Gelişmiş bir dereceyle ilişkili masraflar, yaşam masrafları ve zaman gereksinimleri karşısında dengelenmelidir. Her programın farklı gereksinimleri ve benzersiz bir ücret çizelgesine sahip olması nedeniyle, ilgilenen öğrenciler doğru maliyet değerlendirmeleri için seçtikleri üniversitelerle iletişime geçmelidir.

  Bu vasıf ile bir birey için tipik bir çalışma ortamı yoktur, çünkü pek çok mesleğe giden yol budur. Öğrenciler genelde devlet okulları, üniversiteler, müzeler, sanat merkezleri ve sanat galerileri içinde çalışmaya devam etmektedir, ancak bu beceri setini de arayan birçok sanayi vardır. Galeri yönetmeni, sanat eğiticisi, müze uzmanı, sanat öğretmeni, sanat danışmanı ve eğitim danışmanı, bu alandaki mezunların tuttuğu sadece bir avuç iş unvanına sahiptir.

  Aile ve iş hayatı ileri eğitim yolunda durmak zorunda değildir. Geleneksel veya çevrimiçi derslerle Sanat Eğitimi Yüksek Lisansına devam edebilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.