Keystone logo

83 Yüksek Lisans programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Sistem Mühendisliği 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mühendislik Çalışmaları
 • Sistem Mühendisliği
Çalışma alanları
 • Mühendislik Çalışmaları (83)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Sistem Mühendisliği

  Bir yüksek lisans, yalnızca bir kez öğrencilerin lisansını tamamlamış olması şartıyla elde edilebilir. Yüksek lisans programı, herhangi bir eğitim alanındaki eğitimini ilerletmeye odaklanmaktadır.

  Sistem Mühendisliği Yüksek Lisesi Nedir? Bu alandaki bir master, modern günlük iletişim araçlarına odaklanır; öğrencilere, karmaşık altyapıları nasıl analiz edeceğini, tasarlayacağını ve kontrol edebileceğini öğretir. Bu dereceyi takip eden kişiler, yazılım ve ağları hesaplamadaki güncel eğilimleri, iletişim ağlarının arkasındaki temel tasarım ilkelerini ve karmaşık sistemlerin birbirleriyle etkileşim şekillerini öğrenebilir. Kurslar aynı zamanda gerçek zamanlı çizelgeleme politikalarını, gerçek zamanlı sistemlerin doğruluğunu ve modelini oluşturma araçlarını ve gerçek zamanlı sistemlerin mimarisini de kapsayabilir.

  Bu programın mezunları, karmaşık sorunları analiz etme ve giderme becerilerini içeren güçlü bir beceri setiyle uzaklaşmaya eğilimlidir. Buna ek olarak, öğrenciler kutunun dışında düşünebilme kapasitesinin yanı sıra güçlü bir girişimci yetenek geliştirebilirler. Bu özelliklerin her biri, herhangi bir sayıda kariyerinde değerli olabileceğini kanıtlayabilir.

  Sistem mühendisliğindeki derecelerin maliyeti büyük ölçüde değişir ve bir takım faktörlere bağlıdır. Yer, süre ve eğitim şekli (çevrimiçi veya sınıfta) hepsi nihai fiyatı etkileyebilir.

  Sistem mühendislerine olan talep otomotiv, havacılık, ulaşım, malzeme üretimi ve danışmanlık gibi birçok sektörde yüksektir. Bu nedenle, yüksek lisansını alan sahada çalışan kişiler tasarım, malzeme, imalat, makine mühendisliği veya araştırma ve geliştirme alanlarında bir süreç mühendisi, araştırma ve yenilik mühendisi veya makine mühendisi olarak istihdam sağlayabilirler. Bununla birlikte, pek çok mezun yeteneğinin yoğunluğu nedeniyle öğrenciler iletişim alanının dışındaki fırsatlardan da yararlanabilirler.

  Sistem mühendisliği derecesi çok kârlı olduğunu kanıtlayabilir. Dünyadaki pek çok üniversite, bu tür bir dereceyi hem çevrimiçi hem de sınıfta sunuyor. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.